وبلاگ معرفت الله

لطفا به سایت اصلی ما مراجعه فرمایید www.marefatallah.com

وبلاگ معرفت الله

لطفا به سایت اصلی ما مراجعه فرمایید www.marefatallah.com

وبلاگ معرفت الله

مراجعه کنندگان محترم شما می توانید به سایت ما به آدرس www.marefatallah.com مراجعه فرمایید ضمنا انشاءالله تا یکماه اینده سایت فوق با 1300 موضوع تکمیل خواهد شد.
آنچه ما را به سر منزل منظور که همانا رسیدن به معرفت الله است می رساند
بی دلی در همه احوال خدا با او بود اونمی دید و زدور خدایا میکرد
گوهری که از کون و مکان بیرون بود طلب از گمشدگان لب دریا میکرد
آدرس ایمیل :alimohammadzadeh1344@yahoo.com
موضاعات این وبلاگ غبارتند از عرفان و اخلاق ، گناه و توبه ، خدا سنجیده ، شیطان و شیطان پرستی ، تشرفات به محضر امام الزمان عج ، آخرالزمان ، لقمه های حلال ،چشم برزخی ، طی الارض ، قبل از ظهور ،ظاهر ، دنیا بعد از ظهور ،صالحان ، ابدال ، اوتاد ، قطب ، مراقبه ،خودپرستی ، هوای نفس ،شهوت پرستی ،تزکیه نفس ، تقوا ،اولیای خدا ،اذکار اللهی ،انجلیستها، انجیل، تورات، زندگی پیامبران،مکاشفه........

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

اخرالزمان و فتنه تزلزل در باورهای دینی

دوشنبه, ۲۴ آذر ۱۳۹۹، ۰۲:۱۳ ب.ظ
یکی از خطرات مورد توجه مومنین در آخرالزمان فتنه وسوسه های شیطانی در باورهای دینی مومنین است تا انها را از بندگی خدا به بردگی شیطان سوق دهد و چنانچه کسی ایمان خود را به فرد و یا گروه خاصی گره زده باشد قطعا دچار تزلزل میشود الا جزء اینکه ایمان خود را به دا و حجت او امام زمان عج و قرآن زده باشد

دوران آخرالزمان، عصر حیرت و سرگردانی و تردید و تزلزل است. تزلزل در باورها و اعتقادات و حقایق دینی و ولایت اهل بیت ع و تحیر و سردرگمی در مسائل اساسی زندگی – بخصوص غیبت امام زمان(عج) – از مهم ترین مشکلات جامعه شیعی است. مردودین این دوران و فروافتادگان در ورطه هلاکت کسانی اند که اعتقاد و باور خود را به راه روشن مهدویت و آینده مطلوب جهان، از دست داده و سر در آخور بیگانگان و جبهه باطل دارند!!

زراره از امام صادق (ع) نقل می‌کند: «برای مردم زمانی فرا می‌رسد که امامشان از آنان غایب شود.» عرض کردم: مردم در آن زمان چه باید بکنند و تکلیفشان چیست؟ فرمودند: «به طریقه‌ای که در دست دارند و به امری که بر آن هستند، تمسک کنند و بر آن چنگ بزنند تا وقتی که طریقه‌ای دیگر برایشان ظاهر گردد».

در حدیثی دیگر آمده است : عبدالله بن سنان گوید: من و پدرم به خدمت امام صادق(ع) مشرف شدیم. آن حضرت(ع) به ما فرمودند: «اگر در زمانی باشید که در آن زمان امامی نباشد تا هدایت کند و نشانه‌ای هم نباشد، در آن روزگار چگونه خواهید بود؟ از آن حیرت نجات نمی‌یابد، مگر کسی که به دعای حریق دعا کند.» پدرم گفت: «به خدا سوگند، این حالت حیرت و گرفتاری خواهد بود. پس فدای تو شوم چه باید بکنیم؟» فرمودند: «هر گاه این حیرت رخ داد و او ـ قائم ـ را در نیابید، هر آینه به آن‌چه در دست دارید چنگ بزنید و آن را از دست ندهید تا امری فرا رسد که سامان شما را به همراه دارد.»

متاسفانه، یکی از تردیدها و حیرت ها، درباره اصل ظهور روی می دهد؛ آن هم بعد از آنکه به جهت بعضی از تطبیقات و مصداق ها و عدم تحقق بشارت های یقینی، عده ای از علاقه مندان و باورداران دچار یاس و ضعف و سرخوردگی می شوند. به همین جهت همه منتظران یک اصل کلی را باید در نظر بگیرند و آن هم این است که به رغم همه بشارت ها و وعده ها و نشانه ها، تحقق ظهور و تعیین ظهور فقط و فقط در دست خدا و تحت مشیت اوست و همه مطالب و تحلیل ها صرف یک احتمال است و بس!