وبلاگ معرفت الله

لطفا به سایت اصلی ما مراجعه فرمایید www.marefatallah.com

وبلاگ معرفت الله

لطفا به سایت اصلی ما مراجعه فرمایید www.marefatallah.com

وبلاگ معرفت الله

مراجعه کنندگان محترم شما می توانید به سایت ما به آدرس www.marefatallah.com مراجعه فرمایید ضمنا انشاءالله تا یکماه اینده سایت فوق با 1300 موضوع تکمیل خواهد شد.
آنچه ما را به سر منزل منظور که همانا رسیدن به معرفت الله است می رساند
بی دلی در همه احوال خدا با او بود اونمی دید و زدور خدایا میکرد
گوهری که از کون و مکان بیرون بود طلب از گمشدگان لب دریا میکرد
آدرس ایمیل :alimohammadzadeh1344@yahoo.com
موضاعات این وبلاگ غبارتند از عرفان و اخلاق ، گناه و توبه ، خدا سنجیده ، شیطان و شیطان پرستی ، تشرفات به محضر امام الزمان عج ، آخرالزمان ، لقمه های حلال ،چشم برزخی ، طی الارض ، قبل از ظهور ،ظاهر ، دنیا بعد از ظهور ،صالحان ، ابدال ، اوتاد ، قطب ، مراقبه ،خودپرستی ، هوای نفس ،شهوت پرستی ،تزکیه نفس ، تقوا ،اولیای خدا ،اذکار اللهی ،انجلیستها، انجیل، تورات، زندگی پیامبران،مکاشفه........

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

سفر به اعماق بیشعوری

دوشنبه, ۲۳ تیر ۱۳۹۹، ۱۲:۳۸ ب.ظ

فصل نهم: بیشعور مقدس مآب - مدرسه موفقیت

 

 وَهُمْ یَنْهَوْنَ عَنْهُ وَیَنْأَوْنَ عَنْهُ وَإِن یُهْلِکُونَ إِلَّا أَنفُسَهُمْ وَمَا یَشْعُرُونَ ﴿الأنعام: ٢٦﴾  
و آنان [مردم را] از آن باز مى‌دارند و [خود نیز] از آن دورى مى‌کنند، و[لى‌] جز خویشتن را به هلاکت نمى‌افکنند و نمى‌دانند. 
 
 وَدَّت طَّائِفَةٌ مِّنْ أَهْلِ الْکِتَابِ لَوْ یُضِلُّونَکُمْ وَمَا یُضِلُّونَ إِلَّا أَنفُسَهُمْ وَمَا یَشْعُرُونَ ﴿آل‌عمران: ٦٩﴾  
گروهى از اهل کتاب آرزو مى‌کنند کاش شما را گمراه مى‌کردند، در صورتى که جز خودشان [کسى‌] را گمراه نمى‌کنند و نمى‌فهمند.
 رسول خدا صلی الله علیه و آله:
إِنَّ الجاهِلَ مَن عَصَى اللّه  وَإِن کانَ جَمیلَ المَنظَرِ عَظیمَ الخَطَرِ؛
نادان کسى است که نافرمانى خدا کند، اگر چه زیبا چهره و داراى موقعیتى بزرگ باشد.
اعلام الدین فی صفات المؤنین،ص169

مشکل درمان بیشعوری آن است که آدم بیشعور معمولاً قبول نمی‌کند بیشعور است . اگر هم عاقبت قبول کند، باز هم تمایل دارد تقصیر آن را به گردن دیگران بیندازد.

هر آدمی، چه پولدار و چه بی‌پول، چه زن و چه مرد، چه پیر و چه جوان ممکن است به بی‌شعوری مبتلا شود. نه باهوش بودن و نه کودن بودن، هیچ‌کدام مانع از ابتلا به این عارضه نمی‌شوند. به عبارت دیگر، بی‌شعوری مرضی است که می‌تواند هر کسی را در هر زمانی، بدون هیچ هشداری، آلوده کند خاویر کرمنت

بیشعوری مرز ندارد ،ملیت و دین ندارد ،با سواد و بی سواد ندارد ،دینداری یا بی دینی ندارد ،مردمان و یا ملتهای توسعه یافت یابی توسعه  ندارد ،زمان و مکان ندارد ،پیروی از خدای اسمانی و یا زمینی ندارد (هندوهای تندرو یا اسلامگرایان  و مسیحیان و یهودیان صهیونیسم تندرو ،کافرین تندرودر جای جای جهان در کشتن انسانها و حرکتهای تندورانه مثل کشتار مسلمان یوگسلاوی توسط گروهای کمونیستی تندرو یا مسلمانان ایغور در چین و یا در میانمار و...)


دانلود رایگان کتاب صوتی بیشعوری از گیگل +pdf – گیگل

فرق  بین نفهی ،بیشعوری و دانستن  و علم چیست ؟فرد دارای نشانه نفهمی ،بیسعوری و بلکعس چه مشخصه ای دارد ؟ جامعه بیشعور و نفهم با جامعه بلکعس آن چه مشخصات و ویزگیهای متمایز کننده ای دارند ؟

وقتی پیامبران الهی مبعوث شدند اولین هدف آنان بیان حقیقت و واقعیتهای عالم هستی برای قوم منتخب خداوند بود یعنی جامعه ای که در ان دو دسته افراد زندگی میکردند افرادی کاملا بیشعور که سالیان سال کیش پداران را پیشن خود را هدف زندگی قرار داده بودند و با همان تربیت زندگی میکردند و هیچگونه تربیت و تعلیمی در تغییر اینان کارگشا نبود  و گروه دوم مردمی نفهم و جاهل و بی علم بودند که با تربیت و سخنان و تعلیم پیامبران به صراط مستقیم راه پیدا میکردند و این از زمان حضرت ادم  س بود و تا روز قیامت ادامه خواهد داشت و به هیچ وجه وجود سطح تکنولوزی و پیشرفتهای حاصله تاثیری بر این واقعیت نخواهد گذاشت .در واقع تا نفس از شهوت قدرت،ثروت،مکنت و شوکت ،غرایز غیر واقعی جنسی ،پرخوری و...پاک نشود به عقل دست نمی یابد و در بیشعوری خود کاملا خود را فهیم و صاحب علم میداند.

امام علی علیه السلام عقل را در مقابل شهوت قرار داده و انسان را موجودی مرکب از عقل و شهوت شناسانده اند . آن امام گرامی، به این تقابل به گونه های دیگری نیز اشاره فرموده اند . از این میان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

«هر گاه عقل کامل شود، شهوت ناقص می گردد .»

«هر که عقلش کامل شود، شهوت ها را سبک می شمارد»

«آن که بر شهوتش غالب شود، عقلش آشکار می گردد .»

«همنشین شهوت، روحش بیمار و عقلش معیوب است .»

و بالاخره حضرت در سخنی رسا می فرمایند:

«عقل و شهوت ضد یکدیگرند . وتاییدکننده عقل، علم است و تزیین کننده شهوت، هوای نفس است، و نفس در میان این دو مورد تنازع است: هر یک پیروز شود، نفس در طرف او قرار می گیرد .»

در این حدیث، هوای نفس تزیین کننده شهوت شناسانده شده است . در برخی سخنان منقول از حضرت امیر علیه السلام عقل در مقابل هوای نفس قرار گرفته است . مثلا در این سخنان:

«هوای نفس، آفت خردهااست .»

«اطاعت از هوای نفس، عقل را فاسد می کند .»


"بیشعورها قواعد نانوشته‌ای دارند که بر طبق آن رفتار می‌کنند: تمام مشکلات را دیگران به وجود آورده‌اند. اصلاً نیازی به ریشه‌یابی مشکلات نیست، فقط یکی را پیدا کن که تقصیر را گردنش بیندازی. کم نیاور، تمام کاستی‌ها و خطاها را می‌توان در پشت نقابی از وقاحت و گستاخی پنهان کرد. اگر از قانونی خسته شدی، مطابق نیازت یکی دیگر بساز، اما به محض آنکه به خواسته‌ات رسیدی آن را هم نقض کن.خاویر کامنت"

سختیهای مطرح شده در مزامیر،تورات ،انجیل وقرآن برای پیامبران با عالمان و مردمان هر قوم گویای این ادعاست .وقتی حضرت موسی کلیم الله با انهم معجزه ها نتوانست فرعون و مردمان او را متقاعد سازد نه اینکه انها نفهم بودند بلکه انها مردمان بیشعوری بودند که چون خود را به خواب زده بودند هرگز امکان بیدار مردن انان وجود نداشت و در همان زمان حضرت آسیه همسر فرعون در جایگاه رفیعی از ایمان وعشق به پروردگار و ارادت به موسی قرار داشت و همین مشکل بازهم برای قوم بنی اسرائیل که با موسی از زیر طوق فرعون رهایی یافته بودند وجود داشت و تنها جندروز از نجاتشان نگذشته بود که عده زیادی از ان قوم ار موسی درخواست ساخت مجسمه خداوند را کردند و عالمشان درخواست دیدار خداوند و سامریها هم راه دغل بازی و شیادی را طی کردند و ان واقعه بزرگ اتفاق افتاد که بعد از بازگشت حضرت موسی از سفر میقات 40 روزه کوه طور با بی دینی کامل اکثریت قومش روبرو شد یعنی بازهم مرز بیشعوری خود را نشان داد که وجود پیامبران  و موعظه انان برای بیشعوران هر قوم و جامعه ای کارساز نخواهد بود چون انان راه خود را میروند و بیشعوران می توانند دانشمندان ،عالمان ،ثروتمندان و...باشند چراکه در همین داستان حضرت موسی قارون با ثروتش ،ویا عالمان برجسته در طول تاریخ یهودیت تعداد زیاد آنان با بیشعوریشان دین خدا و مردم را به انحراف کشیدند نمونه ان در زمان حضرت عمران و حضرت یحیی و عیسی ع است و قران به صراحت صحبت از دانشمندان و عالمان و متمولین این قوم و سایر اقوام در انحراف دین و بندگان به اصطلاح مومن بارها اشاره دارد .

امروز بعداز 250 هزار سال از تاریخ خلقت  بشریت و داشتن بهترین تکنولوزی و بالا رفتن سطح آگاهی و کم شدن تعداد بیسوادن در جامعه جهانی ولی تعداد انسانهای فاقد شعور (و نه نفهم )به مراتب بالاتر از تاریخ زمان حضرات پیامبران برگزیده خداوند متعال نوح ،ابراهیم ، موسی ،عیسی و محمد (ص)( که درود خداوند بر همه انها باد )هستیم .

جامعه امروز جهانی در تمام قاره ها و با تمام حکومتها و هر نوع دیدگاه و ایدلوژی و یا سبک حکومت داری مثل کاپیتالیسم ،سوسیالیسم،کمونیسم ،دینی و یا غیر دینی با سرعت بسیار زیادی روبه فناست و در این میان تکنولوژیزیبای امروز بجای سرعت در اخلاق مداری جوامع انها را به سرعت اختراعات در تعداد تکنولوژی مختلف به سمت سقوط اخلاقی و انحراف و نابودی جهان مان سوق میدهد .

کرمنت Instagram posts - Gramho.com
 

فقر ،فحشاء ،فساد،اعتیاد،تبعیض و بی عدالتی ،جنگ ،گروهای تروریستی ،سازمانهای جاسوسی ،باندهای مافیایی از قاچاق کالا،مواد تا قاچاق انسان یا خرید و فروش کودکان و یا فروش اعضاء انسانها ،تا دروغگویی سیاستمداران و تقسیم ناعادلانه ثروت در تمام دنیا ،بی اخلاقی و بی توجهی به ارزشهای والای انسانی ،تنفر از دین و...و از همه مهمتر وجود حکومتهای نالایق و پست و حکومت انها بر مردمان پست تر از خودشان که تمام این حوادث در فرمایشات پیامبران الهی در توصیف اخرالزمان امده است گویای ان است که وقتی جامعه ای با داشتن بهترین تکنولوژی و بالا رفتن سطح معلومات و دست یافتن به اسرار کوچکی از راز عالم کیهانی بجای حرکت به سمت جلو به شدت تمام به دوران نرون و هیتلر برمیگردد این یعنی همان فاجعه بزرگ جهانی این یعنی بمب اتمی این یعنی مرگ تدریجی بشریت این یعنی حرکت بیشعورانه ولی بنام حرکت عالمانه.

چامسکی: بحران بسیار عمیق‌تر از چیزی است که فکر می‌کنیم
سیستم سیاسی درهم‌ریختۀ آمریکا بدل به تهدیدی برای حیات تمام انسان‌ها شده است

بولتن دانشمندان هسته‌ای، در گزارشی موسوم به «ساعت آخرالزمان» به شکلی استعاری اعلام می‌کند تا نابودیِ جهان چقدر زمان باقی است. این بولتن، در ژانویۀ ۲۰۱۵ اعلام کرد که با بی‌سابقه‌ترین تهدیدِ سی‌سالۀ اخیر مواجهیم.

دلیل پیروزی ترامپ مرگ آمریکای سفیدپوست است
اقبال مردم به ترامپ عمیقاً منبعث از احساس ترس و خشم است؛ احساساتی که بطور بالقوه کشنده هستند.

 

 

انسانی که نتوانسته از 250 هزار سال تاریخ خود درس بگیرد یعنی اینکه او نفهم بوده بلکه همچنان در بیشعوری مطلق خود فرو رفته وگرنه براساس فرمولهای اماری و تحلیل  داده های ان این انسان می بایست اگر نفهم بود با گسترش علم عالم تر میشد و حرکات اشتباه و زشت دوره های قبل خود را مرتکب نمیشد ولی چون انسان اکثریت انسانها به صراحت قرآن بیشعور هستند حتی با گشترش علم در جهل و نادانی زندگی کرده و با همین حالت به سمت اخرالزمان پیش میروند .

 

 

 

امروز خاورمیانه که مهد بستر سقوط حضرت آدم ع و حضرت حوا س بوده تا ظهور 124 هزار پیامبر ،نبی ،مرسل  و پیغمبر و جایگاه تمام ادیان الهی و یاد آور جنگهای بزرگ دینی از زمان حضرت داوود  ( بنی اسرائیل )و جنگهای صلیبی و امروز گروههای منحرف بی مغز و بی عقیده (طالبان،سپاه صحابه ،القاعده ،داعش،...)که  بنام اسلام و مسلمین و با کمک سرویسهای اطلاعاتی و جاسوسی و حمایت مالی و تجهیزاتی کشورهای منطقه و روسیه و امریکا و بعضی از کشورهای اروپایی مثل انگلیس و فرانسه خون میلیون انسان بیگناه را در همین چند سال بناحق به زمین ریختند و جنایتهای قرون وسطایی کردند .

اعتراض به حمایت جانسون از واقعه کشتار مسلمانان در سربرنیتسا

۳۰ عضو پارلمان انگلیس به همراه شماری دیگر از شخصیت‌ها و نهادهای اجتماعی این کشور در نامه‌ای به نخست‌وزیر کشورشان از او خواستند به دلیل انتشار مقاله‌ای در حمایت از کشتار میلیونی مسلمانان به دست صرب‌ها در بوسنی و هرزگوین، عذرخواهی کند.

اگر هیتلر اروپا غربی و شرقی و شمال افریقا را به نابودی کشاند و امریکا با بمب اتمی مردم بی گناه و غیر نظامی ژاپن را کشت و یا جنگ ویتنام و دو کره میلیونها انسان بی گناه را نابود کرد و یا کشته شدن مردمان بیگناه افغانستان بدست شوروی سابق و یا حمایت در کشتار مسلمان هرزه گوین در کارنامه ننگین این دولتها قرار گرفت و یا کشتار مسلمان میانمار با حمایت روسیه و چین انجام شد

یک فعال حقوق بشر در امور اویغورها: زنانی که از این کلاه گیس‌ها استفاده می‌کنند، باید به این موضوع فکر کنند که این مو متعلق به چه کسانی است و چگونه ساخته شده است.

 

مقامات آمریکایی محموله موی انسان وارداتی از چین را توقیف کرده اند زیرا معتقدند این محموله با اردوگاه های کار اجباری مسلمانان اویغور چین در ارتباط هستند.

به گزارش عصر ایران به نقل از مجله تایم، مقامات فدرال نیویورک در روزهای گذشته یک محموله‌ 13 تنی از کلاه گیس، تکه‌های موی طبیعی و محصولات زیبایی مانند کلاه‌گیس تکه‌ای را توقیف کردند. احتمال دارد این محصولات از موی طبیعی زنان اویغور ساکن در اردوگاه‌های کار استان سین‌کیانگ چین تهیه شده باشد.

 مقامات گمرک و حفاظت از مرزهای آمریکا ارزش این محموله 13 تنی را حدود 800 هزار دلار  برآورد کرده‌اند.

و همچنین کشتار بیگناهان دیگری در اقصی نقاط دنیا در زیر سایه این قدرتها انجام میشود همه اینها گواه بر وجود حکومتهای بیشعور و عمله های ظلمه بیشعور و مردمان بیشعور و با استفاده از بهترین تکنولوژی های بروز برای اهداف شوم این فکر مسموم انسانهاست که متاسفانه سهم این بلاها در خاورمیانه بیشتر از هر کجای دنیاست و دلیل آن پر واضح است حکومتهایی بیشعور که افسار خود را به والیان بی شعور تر از خود داده اند اگر چه در ظاهر قدرتهای بزرگ از این منظقه که واقعا گاو شیرده هفتاد من هست می دوشند و میبرند و لی باید بدانیم که در این بردن خیری برایشان نخواهد داشت و صد البته مردم خاورمیانه هم بدلیل این بیشعوری مستحق این اقدام بودند و خواهند بود اگر شعور بود حکومتهای مستبد خاورمیانه از مصر و اردن و شمال آفریقا تا آسیای مرکزی و غرب و شرق آسیا و خصوصا منطقه خاورمیانه شکل نمیگرفت اینها حاصل بیشعوری مردمان این مناطق از جهان است همانگونه که در آفریقا و آمریکای جنوبی همین موضوع صدق میکند ودر واقع تمام کشورهای صنعنی و پیشرفت هم که مردمانشان را با شعور میدانیم تعجب نکید اگر بدانید فقط از انهم ثروت این کشورها 1 درصدش به مردم عادی رسیده و 99 درصد بین 1 درصد تقسیم شده و این حاکی از زندگی دوران فراعته ولی به شکل جدید است .


باغ ســــبز | بیشعوری

اگر امروز کلیسای واتیکان و سایر شعب پروتستان و ارتدوکس  با داشتن عقاید دینی بزرگترین دغدغه اشان آزار و اذیت جنسی کودکان توسط کشیش ها و بعضی از اسقف ها است ویا  همچنین رابطه هم جنس بازی در بین بعضی از پدران و خواهران روحانی وجود دارد .یا در سایر ادیان زمینی چیزهای عجیبی می شنویم و یا در بین گروههای مسلمان عقاید تند و انحرافی را مشاهده میکنیم .یا در بین اندیشمندان در کلیه علوم حرکات و جملاتی عجیب و بدور از انسانیت و تفکر و شعور مشاهده میکنیم .و یا با افکار و عملهای حیوانی بسیاری از سیاست مداران جهان روبرو هستیم و...باید گفت وقتی خودت را نشناختی و خدایت را درک نکردی و آنوفت از عقوبت اعمال و کردارت ترسی نخواهی داشت چون انرا زشت و ناپسند نمی بینی دیگر دیکتاتور شدن ،جلادشدن،قاچاقچی بودن،متظاهر دینی بودن،دانشمند نابودگر جهان بودن (بمب اتمی و وجدان درد یکساله انشیتن بعد از استفاده ان در هریشیما و ناکازوکی )و...برایت اسان خواهد شد و همه اینها محصول بیشعوری است که محصول 250 هزار سال تمدن بشریت است که آنرا یدک کشیده .امروز ساختمانهای زیبا ،امکانات وتجهیزات پیشرفت علمی ،آموزشی،فنی ،نظامی ،رفاهی و..به وفور یافت میشود ولی در تمام دنیا جای خالی اخلاق انسانی خالیست .


بیشعوری؟! | طرفداری

وقتی ظهور حضرت عیسی ع و حضرت مهدی عج انشاءالله انجام شود بزرگترین جنگ عالم از ابتداء تا به انتها انجام خواهد شد بیشعورترین انسانهای روی زمین در مقابل با فهمیدترین و با کمال ترین انسانها مقابل هم قرار خواهند گرفت و همینجاست که چکیده تاریخ 250 هزار ساله بشر و فرمایشات تمام کتب آسمانی و وعده های الهی محقق خواهد شد و آنگاه انسانها می بینند که با وجود داشتن اینهمه تکنولوژی و پیشرفت در رسانه ها جمعی و بالا رفتن سواد و آگاهی در بدترین وضعیت خواهند بود و اکثریت مرمان جهان پیرو دجال و سفیانی خواهند شد و صحیه آسمانی فقط برای تعداد معدودی از انسانها کارساز خواهد بود و اکثریت از ناله شیطانی پیروی خواهند کرد.همانگونه که امروز همه از باطل پیروی میکنند و طالب بی عدالتی و فساد در جامعه جهانی هستند .اگر امروز عدالت مرده است اگر انسانیت مرده است و یا خبری از اخلاق نیست اینها مختص فصل آخر کتاب اخرالزمان است انشاءالله .

خلاصه مطلب اینکه در جهان امروز به واسطه رسانه ها که می توانست موجب بالا رفتن شعور انسانها شود تماما موجبات گمراهی و انحراف فکری و ذهنی و سوق دادن انسانها به ناکجا اباد شده و سرعت این انحراف روزبروز بیشتر وبیشتر خواهد شد .وقتی مردم آمریکا ترامپ را می خواهند این یک فاجعه است یا کشورهای دیگر عربی که در زیر سلطه سیسی ها و بن سلمانها هستند و یا در ترکیه تن به اردوغان و در روسیه به پوتین و درچین به حزب کمونیست و در آسیای مرکزی به حکومتهای به اصطلاح جمهوری که سالهاست سلطنتی هستند و همه اینها نشان میدهد خبری از رشد فکری و فرار از بیشعوری نیست .بعضی ها تصورشان اینست که اگر دکتر باشی یا مهندس ،عالم دینی باشی یا دانشمند،وزیر باشی یا وکیل و سناتور و غیره یا نخست وزیر باشی (نخست وزیر انگلیس )یا رئیس جمهور دیگر انسان با شعوری هستی در حالی که اولیای الهی که هیچکدام از این مناصب را نداشتند با شعورترین افراد روی زمین در تمام قرنها بودند و هستند و خواهند بود.