وبلاگ معرفت الله

لطفا به سایت اصلی ما مراجعه فرمایید www.marefatallah.com

وبلاگ معرفت الله

لطفا به سایت اصلی ما مراجعه فرمایید www.marefatallah.com

وبلاگ معرفت الله

مراجعه کنندگان محترم شما می توانید به سایت ما به آدرس www.marefatallah.com مراجعه فرمایید ضمنا انشاءالله تا یکماه اینده سایت فوق با 1300 موضوع تکمیل خواهد شد.
آنچه ما را به سر منزل منظور که همانا رسیدن به معرفت الله است می رساند
بی دلی در همه احوال خدا با او بود اونمی دید و زدور خدایا میکرد
گوهری که از کون و مکان بیرون بود طلب از گمشدگان لب دریا میکرد
آدرس ایمیل :alimohammadzadeh1344@yahoo.com
موضاعات این وبلاگ غبارتند از عرفان و اخلاق ، گناه و توبه ، خدا سنجیده ، شیطان و شیطان پرستی ، تشرفات به محضر امام الزمان عج ، آخرالزمان ، لقمه های حلال ،چشم برزخی ، طی الارض ، قبل از ظهور ،ظاهر ، دنیا بعد از ظهور ،صالحان ، ابدال ، اوتاد ، قطب ، مراقبه ،خودپرستی ، هوای نفس ،شهوت پرستی ،تزکیه نفس ، تقوا ،اولیای خدا ،اذکار اللهی ،انجلیستها، انجیل، تورات، زندگی پیامبران،مکاشفه........

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

خوب و بد بودن در مفهوم حکومتداری

سه شنبه, ۱۹ فروردين ۱۳۹۹، ۰۲:۳۸ ب.ظ

امام حسین (ع) : أیها الناس إن رسول الله (ص ) قال من رأی سلطانا جائرا مستحلا لحرام الله ناکثا عهده مخالفا لسنة رسول الله یعمل فی عباد الله بالإثم و العدوان فلم یغیر علیه بفعل و لا قول کان حقا علی الله أن یدخله مدخله .

 

اینکه مثلا یک انسانی شرابخوار و یا اهل فسق و فجور است انسانی بدی است ،بلحاظ احکام الهی در ادیان مختلف آسمانی خصوصا اسلام قطعا اینطور است ،ولی دربین بعضی از کشورها و فرهنگها امکان دارد چنین نباشد مثلا مردم به اینکه دونالد ترامپ یک شخص هوسران و فرارهای مالیاتی و غیره دارد اصلا اهمیت نمیدهند آنها به او رای میدهند تا رئیس جمهور شود ولی یک نکته کلیدی این موضوع اینست که خیلی ها در امریکا و سایر نقاط جهان مشابه او هستند ولی انها رئیس جمهور نیستند پس تا زمانی که انها سودای رئیس جمهور شدن ندارند مهم نیست چه میکنند ولی این بد است که شخصی نادان ،غیر متخصص،ناشایسته ،نژاد پرست ،پوپولیسم و...به مسند قدرت بنشیند آنوقت فاجعه از همینجا شروع میشود یکی از رئوسای جمهور شیاد آمریکا قطعا جورج بوش پسر بود که هالیود فیلم زندگینامه او را به نام بوش ساخته و به اکران عمومی گذشت (در اپارات فیلم برای تماشا موجود است )و ما دیدیم زندگی این فرد که تا قبل از ریاست جمهوریش چه وضعیت اسفناک غیر اخلاقی داشته بطوری که پدرش هم از او ناامید شده بود ولی همین شخص پس از ریاست جمهوریش با یکسری از مشاوران هم پیله خودش چه بر سر جهان آورد بطوریکه دوران او در آمریکا از بدترین دوران ریاست جمهوری در آمریکا محسوب میشود و شکل گیری اکثر گروههای تروریستی مثل القاعده و طالبان و ...از زمان او شکل گرفت و جنگها و ... مثلا اگر نرون هیچوقت قیصر رم نمیشود اینقدر قتل عام نمی شود ولی سنای انروز به ناشایسته ترین فرد رای دادند و همین اتفاق برای هیتلر در عصر اخیر افتاد و...

پس اینکه کسی شرابخور و فاجر است یا دزد و کلاهبردارو  یک بحث اخلاقی است ولی وقتی پای حکومت به میان می آید آنوقت صحبت شایسته ترینها مطرح است .چرا امام حسین ع می بایست بجای یزید آدمی باشد نه بخاطر صرف شربخواری یزید و عیش و نوش و میمون بازی اوست چون در ان زمان شاید در جهان اسلام صدها هزار نفر مثل او بودند که شرایخوار و فاسق بودند ولی موضوع عدم لیاقت و شایستگی و مهارت و تخصص و عدم تایید الهی یزید ملعون  در اجرای حکومت اسلامی بر مبنای احکام الهی و عدل الهی است که می بایست حتما ولی خدا در راس امور قرار میگرفتند .(الان هم همین وضع داریم فقط شکلش یک کم قشنگتر شده وگرنه افتضاح تر از زمان صدر اسلام است )

امروز جهان با چنین مشکل بزرگی روبرو است یعنی در تمام کشورها با هر ایدلوژی و یا سبک و سیاقی بشدت در راه انحراف اخلاقی و انسانی در حرکت هستیم ، چون اگر شایسته گان و خداترسان و پیروان واقعی اخلاق الهی و متخصصان در مسند بودند دیگر در جهان گرسنگی،جنگ،فساد،فقر،بی عدالتی،توزیع نابرابر ثروت ،روسپی گری بخاطر تامین معاش ،دزدی به خاطر زنده ماندن ،کشتن شدن انسانهای بی گناه ،وجود اردوگاهها،پرشدن زندانها ،به تاراج رفتن ثروت ملی مردم هر کشور توسط یک طبقه خاص و...  وجود نداشت پس حالا که در تمام جهان همه اینها به وضوح وجود دارد باید دعا کنیم برای آمدن شایستگان و مردان الهی که خود را وقف انسانیت خواهند کرد .انها حکومت را نه برای میل و امیال شخصی و شهوت قدرت بلکه برای اجرای برابری ،اخلاق و آرامش انسانهای دیگر بر موازین الهی می خواهند .

اگر دیروز مردم تحمل حکومت حضرت علی ع را نداشتند تحمل حکومت  فرزند او حضرت امام حسن ع را هم نداشتند  پس امروز هم جهان تحمل حضرت مهدی ع و حضرت عیسی ع را ندارند بلکه همه منتظر دجال واقعی هستند اگر چه الان با دجال های زمانه بسر میبرند.

نتیجه اینست که زندگی فرد هرچه که هست تا زمانیکه امورحکومتی را بدست نگیرد بحثی نیست که در خانه اش چه میکند ولی وای از روزی که فرعونها،نرون ها،هیتلرها و صدام ها در راس امور باشند جهان روی آرامش نمی بیند و انسانیت هروز به سمت سقوط اخلاقی میرود .وای از روزی که امانتهارا به انسانهای ناپاک و دزد بسپاریم آنگاه می بینیم که زندگی فردی آن شخص هرچه که بود حالا با سپردن این امانتها و خیانت او بهم گره می خورد .

کرونا اگر یک مریضی در حد یک محیط کوچک باشد خطر بالقوه ای نیست ولی وقتی گسترش یافت ومنطقه ای و یا  جهانی شد ،همه دنیا را تهدید میکند ،مغز انسانهای ناشایسته در حکومتها از کرونا بدتر است فاجعه جنگ جهانی اول یا دوم و یا بمباران هسته ای هیروشیما و ناکازوکی حاصل مغز همین انسانهای ناشایسته در طول تاریخ است که باید در همین روزها منتظر تصمیمات آنها برای برهم زدن دنیایمان باشیم.همین کرونا توسط یکی از دو کشور دنیا ساخته شده و باعث مرگ انسانها و موجب بیکاری چند صد میلیون نفر بیکار و بیلیاردها دلار خسارت به اقتصاد و...شد !آیا این کرونا خطرناک بوده که در محیط ازمایشگاهی بوده یا مغز آن انسان پستی که دستور پخش انرا صادر کرده است؟

پس مفهوم انتظار و دعا در تعجیل در چنین زمانی است که معنی و مفهوم پیدا میکند  چرا که فقط این خلیفه الهی است که می تواند جهان بشدت فرو رفته در فساد و سقوط اخلاقی با حاکمان جور و قلدر را با سلاح الهی بر صراط حق قرار دهند و مغروران را بر زمین سخت بکوبند .چون امروز اجنه و شیاطین در خدمت حکام جهان امورات حکومتها را بدست گرفته اند .

فرجام جهان از نگاه قران در آخرالزمان چنین بهره می‌گیریم:

1. همان‌گونه که جهان با آفرینش آدم به عنوان نخستین انسان، آغازى روشن دارد، در پایان نیز فرجامى مشخص و معین خواهد داشت و اول و آخر این کهنه کتاب، چنان‌که برخى پنداشته‏اند، نیفتاده است.
2. جهان به سوى حاکمیت ظلم و کفر پیش مى‏رود و با وجود تلاش پیامبران، مردم از مسیر ترسیم شدة آن‌ها منحرف مى‏شوند و در نظام اجتماعى، ستم و در روابط فردى، فسق و فجور حاکم خواهد شد.
3. با این حال در پایان هستى، ظلم و کفر از جهان رخت برمى‌بندد و با چیره شدن اسلام بر تمام ادیان، صالحان مستضعف حاکمیت جهان را بر عهده خواهند گرفت.
4. براى برچیده شدن ظلم و کفر و حاکمیت عدالت و اسلام، انسانى والا و بزرگ از سلسله امامان به نام مهدى ذخیره شده است.
5. با بسته شدن پرونده جهان با حاکمیت دین و عدالت، جهانیان مهیاى ظهور رستاخیز و برچیده شدن نظام هستى مى‏ شوند.

در مجمع الزوائد  از معاذ بن جبل آمده است که رسول خدا فرمود : قیامت برپا نخواهد شد ، مگر وقتى که این گروه ها ظاهر شوند : امیران دروغگو ، وزیران بدکردار ، امینان خیانتکار ، قاریان فاسد که شکل ظاهرى شان مانند راهبان است اما از حرام نمى پرهیزند . خداوند آنها را گرفتار فتنه اى شدید و تاریک مى کند ، مانند کسانى که گرفتار خرافات یهودیان شدند.( در حدیث واژه « تهوک » است که اصطلاحى نبوى براى صحابه اى مى باشد که از یهودیان تأثیر پذیرفته اند. تعبیر « لا تقوم الساعة ... » فقط دلالت بر حتمى بودن رخدادها دارد ، نه این که نزدیک قیامت خواهند بود اما فرمایش پیامبر در حدیث بعدى « فإن أدرکتموهم فصلّوا صلاتکم لوقتها » دلالت دارد که نزدیک وفات پیامبر این رخدادها پیش مى آید .)
 
  • ایران - قزوین - علی اکبر محمدزاده

آخرالزمان

اجنه

حکومت

حکومتهای فاسد

دجال

شیاطین

فرعون

نظرات  (۱)

عزمی که از همه میمون بازتره !