إِلَهِي عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفَاءُ وَ انْكَشَفَ الْغِطَاءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجَاءُ وَ ضَاقَتِ الْأَرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمَاءُ وَ أَنْتَ الْمُسْتَعَانُ وَ إِلَيْكَ الْمُشْتَكَى وَ عَلَيْكَ الْمُعَوَّلُ فِي الشِّدَّةِ وَ الرَّخَاءِ اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ أُولِي الْأَمْرِ الَّذِينَ فَرَضْتَ عَلَيْنَا طَاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنَا بِذَلِكَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنَّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عَاجِلاً قَرِيباً كَلَمْحِ الْبَصَرِ أَوْ هُوَ أَقْرَبُ يَا مُحَمَّدُ يَا عَلِيُّ يَا عَلِيُّ يَا مُحَمَّدُ اكْفِيَانِي فَإِنَّكُمَا كَافِيَانِ وَ انْصُرَانِي فَإِنَّكُمَا نَاصِرَانِ يَا مَوْلانَا يَا صَاحِبَ الزَّمَانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ أَدْرِكْنِي أَدْرِكْنِي أَدْرِكْنِي السَّاعَةَ السَّاعَةَ السَّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّاهِرِينَ یان چاپ -->

وبلاگ معرفت الله

لطفا به سایت اصلی ما مراجعه فرمایید www.marefatallah.com

وبلاگ معرفت الله

مراجعه کنندگان محترم شما می توانید به سایت ما به آدرس www.marefatallah.com مراجعه فرمایید ضمنا انشاءالله تا یکماه اینده سایت فوق با 1300 موضوع تکمیل خواهد شد.
آنچه ما را به سر منزل منظور که همانا رسیدن به معرفت الله است می رساند
بی دلی در همه احوال خدا با او بود اونمی دید و زدور خدایا میکرد
گوهری که از کون و مکان بیرون بود طلب از گمشدگان لب دریا میکرد
آدرس ایمیل :alimohammadzadeh1344@yahoo.com
موضاعات این وبلاگ غبارتند از عرفان و اخلاق ، گناه و توبه ، خدا سنجیده ، شیطان و شیطان پرستی ، تشرفات به محضر امام الزمان عج ، آخرالزمان ، لقمه های حلال ،چشم برزخی ، طی الارض ، قبل از ظهور ،ظاهر ، دنیا بعد از ظهور ،صالحان ، ابدال ، اوتاد ، قطب ، مراقبه ،خودپرستی ، هوای نفس ،شهوت پرستی ،تزکیه نفس ، تقوا ،اولیای خدا ،اذکار اللهی ،انجلیستها، انجیل، تورات، زندگی پیامبران،مکاشفه........

پیام های کوتاه
طبقه بندی موضوعی

Image result for ‫ایت الله سیستانی‬‎ Image result for ‫ایت الله بهجت‬‎ Image result for ‫علامه قاضی‬‎ Image result for ‫علامه قاضی‬‎ Image result for ‫مرحوم هاشم حداد‬‎ Image result for ‫مرحوم هاشم حداد‬‎

کد اخبار

بایگانی
آخرین نظرات

خاخام‌های یهودی: ظهور نزدیک است

شنبه, ۱۷ شهریور ۱۳۹۷، ۰۵:۲۱ ب.ظ
 

هیچ‌ فردی تاریخ و ساعت دقیق ظهور موعود را نمی‌داند، اما مقامات پلیس اسرائیل بر این باورند که این اتفاق به زودی رخ خواهد داد. به طوری که رونی الشیخ، رئیس پلیس اسرائیل اخیرا در یکی از جشن‌های یهودیان بر این نکته تاکید کرده است که این نیرو در حال آماده‌سازی کامل خود برای این واقعه است.


 
به گزارش پایگاه خبری ورلدنت دیلی، هیچ‌ فردی تاریخ و ساعت دقیق ظهور موعود را نمی‌داند، اما مقامات پلیس اسرائیل بر این باورند که این اتفاق به زودی رخ خواهد داد. به طوری که رونی الشیخ، رئیس پلیس اسرائیل اخیرا در یکی از جشن‌های یهودیان بر این نکته تاکید کرده است که این نیرو در حال آماده‌سازی کامل خود برای این واقعه است.
 
وی در این‌باره گفته است: وقتی موعود بیاید، همه مردم می‌خواهند برای دیدن او بروند که این مسئله باعث شلوغی و ازدحام بیش از حد خواهد شد، بنابراین در چنین وضعیتی ما باید برای مدیریت با آن بسیار قوی و آماده باشیم. پلیس در حال بررسی اقدامات پیشگیرانه برای توجه بیشتر به سلامت و امنیت مردم در چنین وضعیتی است.
 
در عین حال در گزارش برخی از رسانه‌ها اینگونه مطرح شده است که الشیخ با صراحت بیشتری در این رابطه سخن گفته است: بدون شک شادی کردن و خدمت به خدا در چنین شرایطی باعث نزدیکی بیشتر میان ما خواهد شد و اگر خدا بخواهد به زودی ما فعالیت خود را در زمینه آماده‌سازی برای تامین امنیت مردم در صورت ظهور موعود آغاز خواهیم کرد.
 
از سوی دیگر خاخام‌های برجسته اسرائیلی نیز در سال‌های بر این مسئله صحه گذاشته‌اند که یهودیان باید آماده ظهور موعود باشند و حتی برخی از خاخام‌ها مدعی شده‌اند که ظهور موعود در صورت برطرف شدن اختلافات میان یهودیان و مسیحیان زودتر صورت خواهد گرفت.
از نظر مسیحیان اما ظهور موعود به معنای بازگشت دوباره عیسی مسیح است. جان مارکل، موسس سازمان درخت زیتون و نویسنده کتاب «گیرافتاده در جهنم هیتلر» در این‌باره می‌گوید: چیزی که حقیقتا باعث شگفتی و تعجب می‌شود، این است که چرا افرادی که به دین مسیحیت اعتقادی ندارند، بیش از معتقدان به این دین بر روی مسئله بازگشت مسیح و رستاخیز تمرکز کرده‌اند.
 
وی تصریح می‌کند: پیروان دین یهود بیش از مسیحیان مشتاق ظهور موعود هستند. مسلمانان نیز مشتاق ظهور مهدی، موعود خود هستند و این اشتیاق آنان بیش از مسیحیان و یهودیان است. این مسئله نشان می‌دهد که کلیساهای مسیحی مسئله ظهور موعود را به حاشیه رانده‌اند و آنطوری که باید به آن اهمیت نمی‌دهند و مسائلی مانند برگزاری سمینارهای مختلف درباره مسائل اقتصادی و ازدواج و درباره زمینه‌های مختلف دیگر برای آنان از اهمیت بیشتری برخوردار است.
 
مارکل در ادامه با اشاره به وجود نشانه‌های مختلف مبنی بر آماده‌سازی یهودیان برای ظهور موعود می‌افزاید: فکر نمی‌کنم مسیحیان کاری فراتر از پیش‌بینی ظهور موعود انجام دهند و به اعتقاد من مسیحیان بیش از پیش نسبت به این مسئله اشتیاق نشان دهند و به آن اهمیت دهند. در واقع تنها تغییر ایجادشده در کلیساهای اسرائیل در سال‌های اخیر این بوده است که از حمایت اسرائیل دست برداشته و به حمایت از فلسطین روی آورده‌اند. این در حالی است که پیش از این آن‌ها به اسرائیل و صهیونیسم وفادارتر بودند.
 
از سوی دیگر بیل کلود، مولف کتاب «ظهور عیسی: اختلافات کهن و جنگ برای روح آمریکا» نیز بر این باور است که بسیاری از یهودیان اسرائیل اعتقاد عمیقی دارند که ظهور مسیح نزدیک است و به زودی اتفاق خواهد افتاد: چندین سال پیش بود که تعدادی از خاخام‌های اسرائیلی گرد هم جمع شدند و اعلام کردند که اسرائیل وارد مرحله جدیدی درباره ظهور موعود به نام مرحله «بحران یعقوب» شده است.  این اصطلاح به معنای این است که زمانی که به دلیل ظهور موعود مشکلات یهودیان مانند زمان تولد مسیح افزایش می‌یابد، فرا رسیده است. در واقع اکنون که روابط با آمریکا نیز به خطر افتاده است، یهودیان اسرائیل احساس می‌کنند هیچ‌کسی به آنان کمک نخواهد کرد و آنان نمی‌توانند درباره این مسئله بر روی کمک سازمان ملل، آمریکا و یا هر کس دیگری حساب کنند.
 
وی ادامه می‌دهد: من احساس می‌کنم هر تلاشی که اکنون اسرائیلی‌ها در زمینه آماده‌سازی برای ظهور موعود انجام می‌دهند، نیازمند این است که آنان دیدگاه خود را نسبت به مسئله موعود و مسیح تغییر دهند. نکته جالب در این میان سخن عیسی است، سخنی که در کتاب مقدس آمده و مفهوم آن این است که یهودیان باید به این باور برسند تنها کسی که می‌تواند آنان را نجات دهد، مسیح است. تحولات اخیر در اسرائیل نشانه این است که بسیاری از آنان در حال رسیدن به این باور و اعتقاد هستند و دیگر هیچ‌کسی را جز مسیح یاور و منجی خود نمی‌دانند.
 
کلود که در کتاب خود درباره تغییر باورهای مردم آمریکا نسبت به موعود مسائل زیادی را مطرح کرده است، در ادامه تصریح می‌کند: اکنون زمان آن است که یهودیان نیز با مسیحیان هم‌صدا شوند و از خدا بخواهند که مسیح برای نجات آنان بیاید. زیرا هیچ انسان و یا هیچ حکومتی نمی‌تواند این کار را انجام دهد و آنان باید به مسیح اعتقاد پیدا کنند.
 
کارل گالوپس، که در کتاب جدید خود با عنوان «زمانی که شیرها می‌غرند» به مسئله روز رستاخیز و رسالت پرداخته است، در این‌باره می‌گوید: من از اینکه می‌بینم یهودیان هنوز به دنبال موعود هستند، غمگین می‌شوم. زیرا موعود هم‌اکنون ظهور کرده است. من البته فکر می‌کنم اعتقاد به این مسئله در حال گسترش در سرتاسر جهان است و مردم دنیا می‌دانند قرار است اتفاقی رخ دهد و شرایط برای رخ دادن آن در حال فراهم شدن است. اینکه این اتفاق ظهور موعود و یا بازگشت مسیح باشد، مشخص نیست، حتی برخی درباره مسئله احتمال بروز جنگ جهانی سوم، تشکیل ائتلافی علیه اسرائیل و یا آغاز دوره درد و رنج برای مردم دنیا سوال می‌کنند. این مسائل و مسائل دیگری از این قبیل در سرتاسر دنیا مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد که این روند می‌تواند به بروز بحث‌های مفیدی منجر شود.
 
گالوپس همچنین اعتقاد دارد: مسیحیان باید از بابت افزایش اعتقاد یهودیان به موعود و مسیح از جمله در اسرائیل، خرسند و خوشحال باشند. آمارها حاکی از افزایش این روند در میان یهودیان است و من فکر می‌کنم این مسئله می‌تواند به رستگاری بیشتر افراد در صورت ظهور موعود حقیقی منجر شود.
 
مارک بلیتز، کاشف پدیده ماه خونی در این‌باره می‌گوید: نباید به مسئله اختلاف میان مذاهب درباره زمان ظهور موعود بی‌اهمیت بود. اما در عین حال برخی از فرقه‌های مذهبی یهود یقینا باور دارند که اکنون زمان ظهور موعود است و آنان ادعا می‌کنند که این اعتقاد بسیاری از کشیشان مذهب ارتدوکس نیز هست.
 
از سوی دیگر بلیتز نسبت به این مسئله هشدار می‌دهد که باید به خاطر داشت خدا برنامه دقیقی برای مسئله ظهور موعود در نظر دارد و نظریه مسیحیان در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد و برای آن آماده‌سازی لازم انجام شود.
 
وی تصریح می‌کند: اعتقاد مسیحیان در قبال اسرائیل در شرایط کنونی بسیار مهم است. بسیاری از آنان احساس می‌کنند در صورت ظهور مسیح اسرائیل و یهودیان با یک نابودی وحشتناک مواجه خواهند شد. بنابراین نقشی که اسرائیل در زمینه فراهم کردن شرایط مناسب برای اجرای فرمان خدا در زمینه تامین زمینه‌های ظهور ایفا می‌کند، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. مسئله‌ای که در انجیل به آن اشاره شده است.