إِلَهِي عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفَاءُ وَ انْكَشَفَ الْغِطَاءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجَاءُ وَ ضَاقَتِ الْأَرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمَاءُ وَ أَنْتَ الْمُسْتَعَانُ وَ إِلَيْكَ الْمُشْتَكَى وَ عَلَيْكَ الْمُعَوَّلُ فِي الشِّدَّةِ وَ الرَّخَاءِ اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ أُولِي الْأَمْرِ الَّذِينَ فَرَضْتَ عَلَيْنَا طَاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنَا بِذَلِكَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنَّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عَاجِلاً قَرِيباً كَلَمْحِ الْبَصَرِ أَوْ هُوَ أَقْرَبُ يَا مُحَمَّدُ يَا عَلِيُّ يَا عَلِيُّ يَا مُحَمَّدُ اكْفِيَانِي فَإِنَّكُمَا كَافِيَانِ وَ انْصُرَانِي فَإِنَّكُمَا نَاصِرَانِ يَا مَوْلانَا يَا صَاحِبَ الزَّمَانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ أَدْرِكْنِي أَدْرِكْنِي أَدْرِكْنِي السَّاعَةَ السَّاعَةَ السَّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّاهِرِينَ یان چاپ -->

وبلاگ معرفت الله

لطفا به سایت اصلی ما مراجعه فرمایید www.marefatallah.com

وبلاگ معرفت الله

مراجعه کنندگان محترم شما می توانید به سایت ما به آدرس www.marefatallah.com مراجعه فرمایید ضمنا انشاءالله تا یکماه اینده سایت فوق با 1300 موضوع تکمیل خواهد شد.
آنچه ما را به سر منزل منظور که همانا رسیدن به معرفت الله است می رساند
بی دلی در همه احوال خدا با او بود اونمی دید و زدور خدایا میکرد
گوهری که از کون و مکان بیرون بود طلب از گمشدگان لب دریا میکرد
آدرس ایمیل :alimohammadzadeh1344@yahoo.com
موضاعات این وبلاگ غبارتند از عرفان و اخلاق ، گناه و توبه ، خدا سنجیده ، شیطان و شیطان پرستی ، تشرفات به محضر امام الزمان عج ، آخرالزمان ، لقمه های حلال ،چشم برزخی ، طی الارض ، قبل از ظهور ،ظاهر ، دنیا بعد از ظهور ،صالحان ، ابدال ، اوتاد ، قطب ، مراقبه ،خودپرستی ، هوای نفس ،شهوت پرستی ،تزکیه نفس ، تقوا ،اولیای خدا ،اذکار اللهی ،انجلیستها، انجیل، تورات، زندگی پیامبران،مکاشفه........

پیام های کوتاه
طبقه بندی موضوعی

Image result for ‫ایت الله سیستانی‬‎ Image result for ‫ایت الله بهجت‬‎ Image result for ‫علامه قاضی‬‎ Image result for ‫علامه قاضی‬‎ Image result for ‫مرحوم هاشم حداد‬‎ Image result for ‫مرحوم هاشم حداد‬‎

کد اخبار

بایگانی
آخرین نظرات

وضعیت اقتصادی ایران و بی رحمی سودگران

دوشنبه, ۱۱ تیر ۱۳۹۷، ۰۶:۳۸ ب.ظ

از وعده های خدا، وعده برکت درمقابل اطاعت و عذاب در مقابل نافرمانی است. اولین گام به سوی نعمت سرسپردگی در پرستش خدای حقیقی است.

 

ذات اقدس خداوند، ایمان و تقوا را به عنوان اولین سبب و مایه ریزش روزیهاى آسمانى، معرفى مى‏کند

 

«و لو أن أهل القرى امنوا و اتقوا لفتحنا علیهم برکات من السماء و الأرض».

 
و اگر مردم شهرها ایمان آورده و به تقوا گراییده بودند، قطعاً برکاتی از آسمان و زمین برایشان می‌گشودیم.
 

حضرت امیر مومنان ع در تفسیر آیه: وَ لَنُذِیقَنَّهُمْ مِنَ الْعَذابِ الْأَدْنى‏ دُونَ الْعَذابِ الْأَکْبَرِ: قبل از عذاب بزرگ، عذاب کوچک را به آن ها خواهیم چشاند (سوره سجده، آیه 21) می فرمایند:

عذاب کوچک، همان قحطی، خشکسالی و گرانی است که قبل از ظهور قائم(ع) با شمشیر، خواهد بود و عذاب بزرگ، قیام مهدی(عج) با شمشیر خواهد بود."

شیوع گرانی، گرسنگی، فقر و کساد تجارت

مردی از پیامبر(ص) پرسید: ای رسول خدا(ص) قیامت چه وقت بر پا خواهد شد؟ فرمود: کسی که مورد سوال قرار گرفته (خود پیامبر) از سوال کننده (آن مرد) در این زمینه آگاه تر نیست. ولی قیامت دارای نشانه هایی است: یکی از آن ها تقارب بازارهاست.

پرسید تقارب بازارها چیست؟ فرمود: کساد بازارها و تجارت و معاملات زیاد می شود. ولی بهره ای اندک نصیب مردم می گردد و پس از آن قحطی سختی رخ می دهد.

محمد بن مسلم می گوید: از امام صادق(ع) شنیدم که فرمود: پیش از ظهور حضرت قائم(ع) از سوی خداوند برای مومنان نشانه هایی است. گفتم: خدا مرا فدای تو گرداند، آن نشانه ها کدام است؟ فرمود: آنها همان گفته خداوند است که فرمود: "وَلَنَبْلُوَنَّکُمْ بِشَیْءٍ مِّنَ الْخَوفْ وَالْجُوعِ وَنَقْصٍ مِّنَ الأَمَوَالِ وَالأنفُسِ وَالثَّمَرَاتِ وَبَشِّرِ الصَّابِرِینَ" و شما (مومنان) را (پیش از ظهور قائم(ع)) به چیزی از ترس و گرسنگی و کمی دارایی ها و جان ها و میوه ها می آزماییم، پس صابران را مژده ده. آن گاه فرمود: خداوند مومنان را به سبب ترس از پادشاهان بنی فلان و دوران پایانی حکومت شان می آزماید و مراد از گرسنگی گرانی قیمت هاست و منظور از کمی دارایی، کساد تجارت و کمبود درآمد است و مقصود از نقصان جان ها، مرگ های فراوان و سریع و پی در پی است و مراد از کمبود عایدات و محصولات کشاورزی است. پس صابران را بشارت باد به تعجیل ظهور قائم(ع) در آن هنگام.

و به نقل از اعلام الوری، قله المعاملات به معنای کساد بازار و کمی داد و ستد است.

امام صادق(ع) می فرماید: در آن هنگام که سفیانی خروج می کند. مواد غذایی کم شده، قحطی به مردم روی می آورد و باران کم می بارد.

ابن مسعود می گوید: هنگامی که تجارت ها از بین برود و راه ها ویران گردد. مهدی(ع) ظهور می کند.

امام‌ باقر(ع‌) می‌فرمایند:

 

« حضرت‌ مهدی‌(ع‌) جز در شرایط‌ زیر ظهور نمی‌کند. مردم‌ شدیداً دچار هراس‌ و گرفتار زلزله‌های‌ بسیار و طاعون‌ شوند و جنگ‌ نمایان‌ و شدیدی‌ میان‌ اعراب‌ واقع‌ شود. اختلاف‌ در دین‌ و آیین‌ پیدا کرده‌ و وضعیت‌ و احوالشان‌ متغیر گشته‌ باشد. هر کس‌ آرزویی‌ داشته‌ باشد آرزویش‌ در هر صبح‌ و عصر مرگ‌ است‌ تا آنجا که‌ فرمودند: قیام‌ ایشان‌ پس‌ از یأس‌ و ناامیدی‌ (مردم‌) است‌ خوشا به‌ حال‌ کسی‌ که‌ او را درک‌ کند و از یاورانش‌ باشد وای‌ و صدها وای‌ بر آن‌ که‌ با او مخالفت‌ کند و از امرش‌ نافرمانی‌ و سرپیچی‌ نماید.»

 

ابوبصیر از امام‌ صادق‌(ع‌) نقل‌ کرده‌ که‌ فرمودند:

 

«ناچار پیش‌ از قیام‌ فتنه‌ای‌ پیش‌ می‌آید که‌ مردم‌ در آن‌ گرسنه‌ می‌شوند و هراس‌ شدیدی‌ از کشتارها در دلشان‌ می‌افتد و مبتلا به‌ کاستی‌ و کم‌ شدن‌ اموال‌ و محصولات‌ و جان‌هایشان‌ می‌شوند. این‌ مسأله‌ در قرآن‌ مطلبی‌ روشن‌ و واضح‌ است‌ و سپس‌ حضرت‌ این‌ آیه‌ را تلاوت‌ فرمودند:

 

مسئولان نظام به فکر بهبود وضعیت اقتصادی کشور باشند

رییس قوه قضاییه گفت: همه مسئولان نظام باید به این موضوع فکر کرده و حواسشان به بهبود وضعیت اقتصادی کشور باشد و قوه قضاییه هم نقش اساسی دارد.

 

وی گفت: یک سری موئلفه‌های منطقی برای برهم ریختن بازار اقتصادی وجود دارد برای مثال وجود بالای هزار و پانصد هزار میلیارد تومان نقدینگی در دست مردم خودش مشکلاتی را ایجاد می‌کند در حالی که این عدد در گذشته تنها هفتصد هزار میلیارد تومان بود.

 

آملی لاریجانی به تاثیر مسایل روانی بر بازار و اقتصاد ایران پرداخت و گفت: دشمن تلاش می‌کند با جنگ روانی باعث بر هم ریختگی اقتصادی شود و می خواهد وضع کشور را بهم بریزد.

 

رییس قوه قضاییه گفت: روز گذشته و روزهای قبل تر دیدید که عده ای قصد آشوب داشته و می خواستند بازار تهران را به تعطیلی بکشانند که با تلاش نیروی انتظامی این مهم محقق نشد.

 

 وی خطاب به کسانی که اخلال در بازار اقتصادی را پیش گرفته اند گفت: هرچند افزایش نقدینگی بی تاثیر نبوده است اما عده ای هم دارند با سرمایه های کلانشان قصد بر هم زدن ثبات اقتصادی را دارند.

 

حکم اعدام و 20سال حبس در انتظار اخلالگران اقتصادی

 

 آملی گفت: این افراد با ریختن پولشان در بازار و جمع کردن دلار و سکه می خواهند بازار را ملتهب کنند و نیروهای اطلاعاتی باید تلاش کنند این افراد را شناسایی کنند.

 

 وی افزود: این اقدامات خیانت به مردم و خیانت به نظام است و ما به هیچ عنوان کوتاه نیامده و با این افراد برخورد میکنیم و هشدار میدهیم که این کار به عنوان اخلال در نظام اقتصادی کشور مجازات سنگینی دارد و اگر مصداق افساد فی الارض باشد اعدام برایشان در نظر می‌گیریم و هیچ کوتاهی هم در اجرای قانون نخواهیم داشت.

 

 رییس قوه قضاییه گفت: نیروهای امنیتی موظفند در اسرع وقت اینها را معرفی کنند تا قوه قضاییه هم به جد با انها برخورد کند و اینها نمی توانند در اینده بگویند ما خبر نداشتیم و نمی دانستیم!
 املی لاریجانی گفت: به دولتی ها و غیر دولتی ها به همه هشدار می‌دهیم که حوسشان جمع باشد چون دستگاه قضایی حتما با مقصران و انها که دخیل بوده اند برخورد جدی خواهد کرد و اینها نمی تواند در اینده بگویند که ما قصدمان این نبود که اخلال کنیم.

 

وی افزود: امروز همه می دانند که هر اقدامی دارد به ضرر مردم تمام میشود و قطعا ما هم با اینها برخورد جدی می‌کنیم.

 

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: همه نیازهای اساسی کشور را وارد کرده و این اصلا توجیه ندارد که یک شبه هزار تومان روی قیمت دلار برود هرچند که یک سری بی تدبیری وجود دارد و نباید می‌گفتند که هر کسی می خواهد بیاید هر تعداد سکه بخرد.

 

 وی گفت: افساد فی الارض در ماده 286 قانون تبیین شده و هر کس به طور گسترده مرتکب جنایت و اخلال در نظام اقتصادی کشور بشود مشمول ان میشود و اینها حق ندارند فردا که مورد تعقیب قرار گرفتند بگویند ما نمی دانستیم کارمان اخلال در نظام اقتصادی کشور است.

 

 آملی لاریجانی گفت: اینهایی که یک شبه بازار ارز و سکه را بالا و پایین میکنند حتما با انها برخورد میشود.

سایت عصر ایران :

به شدت یک سوال جدی ذهنم را درگیر کرده است؛ در این کشور چه خبر است؟  با دلار 4200 تومانی یک تیم فوتبال تایر خودرو وارد کرده است. یک شرکت خودرو سازی، چایی وارد کرده یا شرکت وارد کننده پارچه 120 هزار یورو لوبیا چیتی وارد کرده است.

یاللعجب از این سرزمین. کشور با بحران‌های بزرگ و کوچک سرکار دارد و یک عده با سوءاستفاده از این شرایط در حال چاپیدن مردم و حق آنها هستند.

 

در کجای دنیا واردات کاغذ را به شرکتی  که «پرلیت» همان ماده سفید رنگی است که مانند سنگریزه در خاک گلدان دیده می‌شود واگذار می‌کند. حدود 23 شرکت ارز دولتی برای ورود کاغد به کشور گرفته‌اند و روزنامه‌ها در حال خرید کاغذ با ارز 8 هزارتومانی هستند.

 

اینها تازه بخشی از فهرست منتشر شده  و قرار است اسامی جدیدی احتمالا با موارد عجیب و غریب تر در روزهای آینده منتشر شود.

 

ممنون آقای ترامپ حداقل برای این یک مورد در این مملکت چه خبر است؟

 

مشکل اصلی ما نه تنها در خارج مرزهای ایران بلکه در داخل همین سرزمین است. تکلیف آمریکا، عربستان و اسرائیل که با ما روشن است اما کسانی که در داخل با سرمایه‌های کشور در حال غارت ایران هستند به معنای واقعی کلمه دشمن مردم‌اند.

 

اعلام این فهرست و احتمالا فهرست‌های بعدی این سوال را در ذهن ایجاد می‌کند که دولت، مجلس و قوه قضاییه کجا هستند که این افراد می‌توانند به راحتی در اوج مشکلات اقتصادی و اجتماعی هر کاری که دلشان می‌خواهد انجام دهند.

 

به مردم توصیه می‌شود که در شرایط بحرانی اقتصادی فعلی، مواظب دخل و خرج خود باشند؛ صرفه جویی کنند و تا جایی که ممکن است ارز را از کشور خارج نکنند بعد یک عده از شرکت‌های دولتی، نیمه دولتی،خصوصی  و «حکومتی شبه خصوصی»با ارز دولتی به لوبیا وارد می‌کنند.

 

نهادهای نظارتی دقیقا کجا هستند؟ دولت دقیقا بر چه اساسی به شرکت‌ها ارز دولتی داده است؟ مجلس چرا قوانینی را تصویب نمی‌کند که اینگونه ارز دولتی خرج واردات لوبیا چیتی نشود.

 

ارز دولتی اساسا به شرکت‌هایی داده می‌شود که کالاهای اعلام شده را وارد می‌کنند از جمله کالاهایی که مشکلات مردم مانند دارو را حل کنند. در ایران اما گویی داستان، داستان دیگری است. هرکه پارتی‌اش بیشتر، دلار دولتی‌اش بیشتر.

 

الان مهم‌ترین انتظار مردم از دستگاه‌های نظارتی و قضایی پیگیری این فهرست‌های منتشره و برخورد قاطع با این شرکت‌هاست.

 

باید پرسیده شود چرا به شرکتی که تابلوهای برق وارد می‌کند، ارز دولتی برای وارد کردن ذرت برای خوراک دام داده شده است؟

 

اعلام این فهرست‌ها نشان داده شد که فساد و رانت‌خواری در کشور بیداد می‌کند و سال‌هاست پول این کشور با سواستفاده و عدم مدیریت در حال چپاول است.

 

انتظار از دولت این است که فهرست تمام کسانی که ارز دولتی گرفته‌اند را منتشر کند و قوه قضاییه هم به صورت سریع با سوءاستفاده کنندگان برخورد کنند.

 

نه تنها فهرست‌های منتشر شده بلکه می‌شود به لیست‌های سال‌های گذشته نیز ورود کرد و دید آنجا چه بالا و پایین‌های عجیب و غریبی شده است.

 

شاید در این یک زمینه باید از ترامپ ممنون باشیم که با اعمال دوباره تحریم‌ها باعث شد فضای اقتصادی ایران به سمت شفافیت حرکت کند. این شفافیت باید به گونه‌ای باشد که فرد و نهادی جرات نکند یک ریال را از آن سو به این سو ببرد.

چرا بانک‌ مرکزی لیست کامل را اعلام نمی‌کند؟

سیف

انتشار لیست دریافت‌کنندگان ارز رسمی برای واردات کالا در حالی با جای خالی تعداد زیادی از واردکنندگان واکنش‌هایی از سوی دو دستگاه ذیربط همراه بود که اکنون این سوال مطرح است که اگر وزارت صنعت، معدن و تجارت لیست کامل را در اختیار بانک مرکزی قرار داده است، چرا این بانک اسامی را سانسور شده و به طور محدود منتشر کرده است؟

 

به گزارش ایسنا، در جریان سیاست جدید ارزی دولت برای بازار ارز و انتقال ارز در حال گردش بین صادرکنندگان و واردکنندگان به سامانه یکپارچه ارزی (نیما) شرایط به گونه‌ای پیش رفت که واردکنندگان می‌توانند با انجام ثبت سفارش ارز مورد نیاز خود را با پایه ۴۲۰۰ تومان از بانک مرکزی دریافت کنند. در این بین هیچ اولویت بندی در ابتدا انجام نشد و تمامی ثبت سفارش‌ها مشمول دریافت ارز بودند. این روال موجب ایجاد رانت و حواشی شد که در نهایت ماجرا را به سویی پیش برد که در روزهای گذشته رئیس جمهوری در نشست هم اندیشی مدیران ارشد دولت به این موضوع اشاره داشت و از شریعتمداری -وزیر صنعت، معدن و تجارت- خواست تا صریحا به مردم اعلام کند که چه اقلام و جنس‌هایی به وفور به کشور وارد شده و قیمت آنها تغییر نخواهد کرد و اگر این اقدام نیاز به ارز دارد، تحت هر شرایطی تامین می‌شود. در مجموع روحانی تاکید داشت که باید اعلام شود که چه کسی و به چه میزان و برای چه کاری ارز دریافت کرده و قیمت محصولی که با آن ارز وارد شده؛ چقدر است؟ او در عین حال گفت که باید به مردم بگوییم در طول ۵۱ روز گذشته به چه کسی با چه قیمتی و برای چه جنسی ارز داده‌ایم، تا در جریان قرار بگیرد.

 

طولی نکشید که وزیر صنعت، معدن و تجارت(صمت) نیز خواستار انتشار لیست دریافت کنندگان ارز رسمی از بانک مرکزی شد و به دنبال آن در روز گذشته (یکشنبه) بانک مرکزی لیستی را از دریافت کنندگان ارز دولتی منتشر کرد که حاوی حدود ۱۵۰۰ شرکت واردکننده کالا بود. اما این لیست باعث ابهامات و سوالاتی برای مخاطبان شد چرا که طبق آخرین آمار دریافتی تا روزهای گذشته بانک مرکزی حدود ۱۲ میلیارد دلار ارز برای حدود ۲۱ میلیارد دلاری که ثبت سفارش شده بود، ارز تامین و پرداخت کرده بود. اما این لیست نشان از تامین حدود ۲.۵ میلیارد یورو داشت که اختلاف آن در پرداخت با رقم ۱۲ میلیارد دلاری به حدود ۹ میلیارد دلار می‌رسید. در عین حال که اسامی تمامی شرکت‌های دریافت کننده ارز دولتی از جمله خودروسازان در این لیست دیده نمی‌شد.