إِلَهِي عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفَاءُ وَ انْكَشَفَ الْغِطَاءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجَاءُ وَ ضَاقَتِ الْأَرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمَاءُ وَ أَنْتَ الْمُسْتَعَانُ وَ إِلَيْكَ الْمُشْتَكَى وَ عَلَيْكَ الْمُعَوَّلُ فِي الشِّدَّةِ وَ الرَّخَاءِ اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ أُولِي الْأَمْرِ الَّذِينَ فَرَضْتَ عَلَيْنَا طَاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنَا بِذَلِكَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنَّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عَاجِلاً قَرِيباً كَلَمْحِ الْبَصَرِ أَوْ هُوَ أَقْرَبُ يَا مُحَمَّدُ يَا عَلِيُّ يَا عَلِيُّ يَا مُحَمَّدُ اكْفِيَانِي فَإِنَّكُمَا كَافِيَانِ وَ انْصُرَانِي فَإِنَّكُمَا نَاصِرَانِ يَا مَوْلانَا يَا صَاحِبَ الزَّمَانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ أَدْرِكْنِي أَدْرِكْنِي أَدْرِكْنِي السَّاعَةَ السَّاعَةَ السَّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّاهِرِينَ یان چاپ -->
بسللیم

وبلاگ معرفت الله

لطفا به سایت اصلی ما مراجعه فرمایید www.marefatallah.com

وبلاگ معرفت الله

مراجعه کنندگان محترم شما می توانید به سایت ما به آدرس www.marefatallah.com مراجعه فرمایید ضمنا انشاءالله تا یکماه اینده سایت فوق با 1300 موضوع تکمیل خواهد شد.
آنچه ما را به سر منزل منظور که همانا رسیدن به معرفت الله است می رساند
بی دلی در همه احوال خدا با او بود اونمی دید و زدور خدایا میکرد
گوهری که از کون و مکان بیرون بود طلب از گمشدگان لب دریا میکرد
آدرس ایمیل :alimohammadzadeh1344@yahoo.com
موضاعات این وبلاگ غبارتند از عرفان و اخلاق ، گناه و توبه ، خدا سنجیده ، شیطان و شیطان پرستی ، تشرفات به محضر امام الزمان عج ، آخرالزمان ، لقمه های حلال ،چشم برزخی ، طی الارض ، قبل از ظهور ،ظاهر ، دنیا بعد از ظهور ،صالحان ، ابدال ، اوتاد ، قطب ، مراقبه ،خودپرستی ، هوای نفس ،شهوت پرستی ،تزکیه نفس ، تقوا ،اولیای خدا ،اذکار اللهی ،انجلیستها، انجیل، تورات، زندگی پیامبران،مکاشفه........

Image result for ‫ایت الله سیستانی‬‎ Image result for ‫ایت الله بهجت‬‎ Image result for ‫علامه قاضی‬‎ Image result for ‫علامه قاضی‬‎ Image result for ‫مرحوم هاشم حداد‬‎ Image result for ‫مرحوم هاشم حداد‬‎
آخرین نظرات
  • ۵ آبان ۹۷، ۱۸:۳۶ - زینب
    عالی

زندگی در کره شمالی مرگ یا زندگی ؟

دوشنبه, ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷، ۰۵:۱۱ ب.ظ

کره شمالی از سقوط تا صعود ، یا از صعود تا سقوط؟

ابتداء یک بیوگرافی مختصری از کره شمالی داشته باشیم و سپس یه این موضوع می پردازیم که چه شد تا یکباره کشوری که میرفت با دشمن همیشه گی یعنی امریکا وارد جنگ هسته ای شود یک شبه 180 درجه تغییر مسیر میدهد و طی دو هفته آینده تمام تسلیحات هسته ای و مراکز زیرزمینی و آزمایشگاهی  آنرا که سالیانه درازی میلیاردها دلار هزینه آن کرده بودودر این میان میلیونها نفر بخاطر فقر مطلق از گرسنگی تلف شدند را در حضور کارشناسان امنیتی جهان و خبرنگاران بین المللی نابود خواهد کرد ،چه شد که یک حکومتی مثل کره شمالی با سه رهبر یعنی پدربزرگ و پدر و پسر با ایدلوژی نابودی امپریالیسیم جهانی یعنی آمریکا ناگهان قرار شد در زمره دوستان او قرار گیرد؟کره شمالی که بزرگترین حامیان و دوستانش چین و روسیه بودند به ناگه چه شد که تغییر سیاست داد ؟

یک نکته کلیدی این است که در مقاله های قبلی برای خاورمیانه به کجا میرود و یا برجام فرصت یا تهدید عرض شد و آن اینست که هر کشوری اگر منافع سیاسی خود را به یکی از قدرتهای غرب یا شرق عالم گره بزند قطعا سرنوشت مشابه ای خواهند داشت .امروز روز نکبت برای 70 سالگی رژیم اسراییل بود که دیدیم سفارت امریکا در همین روز که روز شادی مردم اسراییل است به اورشلیم یا همان بیت المقدس منتقل شد و شاهد تظاهراتی از طرف فلسطینیان بوریم که 52 کشته و 2200 زخمی داشت ،همه میدانیم که محمود عباس انقدر دل به آمریکا و روسیه برای حل مشکل کشور مستقل فلسطینی بسته بود که فکر نمیکرد اینگونه شاهد خیانت هردو حامی خود شود ،حامیان که قبلا هم عرض شد یک تار موی اسراییل را به عالم و آدم نمیدهند و نخواهند داد ،حتی روسیه که شاهد خیانت آن در سوریه در این دوماه بودیم و بازهم خواهیم بود انشاءالله از تاریخ که تکرار پذیر است همگی عبرت بگیریم .و برای تکمیل عرایض به انتخابات عراق هم اشاره ای داشته باشیم که همه این موارد مشابه هم هستند ،چه کره شمالی چه هر کشوری که امید به بیگانه ببندد باید بداند که متضرر میشود مثل آقای مقتدی صدر که هم به عربستان نزدیک شده و هم حیدر العبادی که به عربستان و امریکا نزدیک شده و فکر میکنند که اینها حافظ منافع اینان خواهند بود و نمیدانند که در وقت مناسب همین آقایان چه ضربه ای از ایشان خواهند خورد ،بله تاریخ تکرار پذیر است بشرط انکه از آن درس بگیریم همین دیروز بود که یاران مختار ثقفی به پسر زیبر عبدالله بن زبیر ملعون اعتماد کردند و به مختار پشت کردند و دیدید که چگونه خون همشان مباح اعلام شد و به جرم شیعه بودن سربریده شدند .آقای صدر و سایرین منتظر عواقب دوست هایتان با دشمان خدا و اهل بیت علیهم السلام باشید نه فقط شما بلکه هر کشور و هر کسی که دل به غیر خدا بسته عاقبت کارش معلوم است و بدبخت آن کشورهایی که چشم انتظار حمایت غرب و شرق (روسیه و چین  یا آمریکا ،انگلیس و فرانسه )هستند .یا گروههای فلسطینی که دل به عربستان و قطر و ترکیه بسته اند و همیشه و در تمام شرایط اولین خنجر را هم از همین کشورها خورده اند.

 نتانیاهو اقدام اسرائیل در نوار غزه را 'دفاع از خود' خواند


🔴 نخست وزیر اسرائیل در واکنش به درگیری‌های امروز غزه گفته است هر کشوری حق دفاع از مرزهای خود را دارد و اقدام اسرائیل را "دفاع از خود" توصیف کرده
است.

🔷هم‌زمان با افتتاح سفارت آمریکا در اسرائیل در شهر بیت‌المقدس، تظاهرات ده‌ها هزار فلسطینی در مرز غزه به خشونت کشیده شده و به گفته مقام‌های فلسطینی تا کنون ۵۲ فلسطینی کشته و ۲۲۰۰نفر دیگر زخمی شده‌اند.

جدا شدن دو کشور کره بعداز جنگ 1950 باعث شد که کره  جنوبی به سمت غرب متمایل گردد و با یک نظام دموکراتیک و حمایت همه جانب غرب به سمت صنعتی شدن گام برداشته و موجب رفاه و توسعه اجتماعی فاقتصادی و سیاسی برای مردمانش گردید و امروز شاهد قدرت اقتصادی این کشور هستیم و جالب است بدانیم که در تمام این سالها یک لحظه غرب این کشور را در مقابل تهدیدات کره جنوبی تنها نگذاشته است.

ولی کره شمالی با انتخاب حکومت کمونیستی تحت سلطه چین و روسیه قرار داشته و در تمام این سالها ضمن اینکه بعنوان دیکتاتورترین نوع حکومت در جهان و حتی بدتر از دیکتاتورهای صده اخیر مثل فرانکو،پینوشه،صدام،قذافی و......باعث قتل و عام میلیونها نفر از افراد کشورش شد ،و بلحاظ اقتصادی و رشد وتوسعه اجتماعی و سیاسی در پایین ترین رده های جدول جهانی قرار داشته و بدلیل عدم حمایت کافی متحدانش یعنی چین و روسیه نه رشد اقتصادی داشت و نه توسه انسانی و اجتماعی و در شرایط سخت همیشه هردوی این کشورها از او حمایت جانانه نکرده اند مخصوصا این اواخر که حتی مجبور به شکست و عقب نشینی از مواضعش شد.

در گوشه کنار جهان کشورهای مختلفی وجود دارند که هر یک سیاست های خاص خود را دنبال می کنند. برخی ها ترجیح می دهند با دیگر کشورها همسو شوند و برخی دیگر راه خودشان را در پیش می گیرند. در این میان راه و روش کره شمالی با دیگر سرزمین ها متفاوت است و به نظر می رسد که این کشور بیش از هر جای دیگری به دنبال جنگ و درگیری می گردد.

امروز خیلی از حکئمتها مثل مصر،عربستان،آذربایجان ،ترکیه ،اردن،قرقیزستان،ترکمنستان و.......دارای حکومتهایی دیکتاتوری هستند ولی بیشتر درگیر مسائل داخلی خود هستند و نمونه ای مثل کره شمالی تقریبا منحصر بفرد است که با هیچ حکومتی در جهان قابل مقایسه نیست.

 

سیاست های منزوی کننده کیم جونگ اون رهبر جوان کره شمالی، ارتباط این سرزمین را با دیگر نقاط جهان قطع کرده است. بازدید کنندگان پس از ورود به این کشور، حق عکس گرفتن ندارند. ماموران محلی تلفن همراه و دیگر وسایل دیجیتالی شما مانند دوربین، تبلت و کارت حافظه را مورد بازرسی قرار می دهند تا از عدم وجود محتوای ممنوعه در آن ها اطمینان حاصل کنند.

در کره شمالی تنها کسی که حق فکر کردن دارد رهبر حکومت است که "فرمانده بزرگ" نامیده می شود. وقتی فرماندهء بزرگ دربارهء مسئله ای حرفی زد دیگر هیچکس حق ندارد در آن زمینه اظهار نظر کند. از نظر حکومت کمونیستی آن کشور، مردم کره شمالی و حتی مدیران و مقامات آن کشور وظیفه ای جز کشف حقیقت در افکار و سخنان رهبر نظام کمونیستی را ندارند. گروه تولید تازه به مناسبت درگذشت رهبر ناشناخته ترین کشور جهان می کوشد در گزارشی به برخی از قوانین عجیب و غریب و البته غیرطبیعی و وحشتناک کره شمالی بپردازد.

مردم کره شمالی رهبر حکومتشان را (معاون رهبر) می نامند چرا که به فرموده مقامات آن کشور، کیم ایل سونگ نمرده است بلکه به خورشید پیوسته. تنها سایت کره شمالی که توسط وزارت اطلاعات و امنیت آن کشور اداره می شود نوشته است که طبق کشف جدیدی که از سوی دانشمندان صورت گرفته، کیم ایل سونگ از همان ابتدا بخشی از خورشید بوده! وقتی کیم ایل سونگ مرد، مرکز هواشناسی کره شمالی اعلام کرد به دلیل پیوستن رهبر بزرگ و بنیانگزار کبیر انقلاب کمونیستی کره شمالی به خورشید، درجه حرارت خورشید و طبیعتا گرمای جهان بطور ناگهانی بالا رفته است!

جمهوری دموکراتیک خلق کره، معروف به کره شمالی، کشوری است در بخش شمالی شبه‌جزیره کره در شرق آسیا. پایتخت آن پیونگ‌یانگ است. جمعیت این کشور حدود ۲۳ میلیون و ۴۷۹ هزار نفر یا میانگین سنی ۳۳ سال است. امید به زندگی برای زنان در بدو تولد ۷۵ و برای مردان ۶۹ سال است. آماری از مبتلایان به ایدز در این کشور در دست نیست. مردم این کشور به طور سنتی پیرو بودا هستند. زبان رسمی در این کشور کره‌ای است. تولید ناخالص داخلی آن ۴۰ میلیارد دلار است. حدود ۲۰ میلیون نفر نیروی کار آن را تشکیل می‌دهند که حدود ۳۷٪ آن در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت هستند. صادرات کره شمالی مواد اولیه و برخی تجهیزات نظامی است و در مقابل مواد نفتی، زغال کک، ماشین آلات و مواد خوراکی وارد می‌کند.عمده تجارت این کشور با کشور های چین و روسیه ‌است. کره شمالی همواره با کمبود مواد غذایی روبرو بوده‌ است.در دهه ۹۰ میلادی قحطی مواد غذایی جان دست کم ۱ میلیون تن را در این کشور گرفت.حدود یک سوم زنان و کودکان کره شمالی با سوء تغذیه روبرو هستند.

با اینکه کیم‌جونگ‌اون با تسلیحات هسته‌ای و قدرت ارتش خود برای جهانِ غرب در حال شاخ‌وشانه کشیدن است، اما روال عادی زندگی شهروندانش بسیار ناراحت‌کننده و دور از شفقت به‌نظر می‌رسد. مردم در این کشور از کمترین حقوق بشری برخوردار هستند و بدون اجازه رهبر نمی‌توانند عادی‌ترین کارهای زندگی خود را به‌انجام برسانند. تا این حد بگوییم که ساعت ۸ شب در کل کشور خاموشی زده می‌شود و مردم باید بخوابند!

کیم‌جونگ‌اون، رهبر کره‌شمالی نظارت بسیار دقیقی روی رسانه‌های کشور خود دارد تا مبادا تصاویر یا اخباری از این کشور به بیرون مرزها درز کرده و مردم جهان از واقعیت‌های موجود در آن منطقه از دنیا باخبر شوند.

 

البته برعکس این روند هم در کره‌شمالی اجرا می‌شود، یعنی هیچ خبر و تصویر و فیلم درست و مبنی بر واقعیت در آنجا منتشر نمی‌شود تا مردم در بی‌خبری مطلق بمانند تا مبادا به‌واسطه دانش و باخبری، به شورش و قیام اقدام کنند.

ارتش کره شمالی برای حکومت این کشور حکم الهام‌دهندگی و مهم‌تر از آن، حکم برقرارکننده نظم را دارد و شیوه نظامی‌ای را نشان می‌دهد که جامعه بر اساس آن مدیریت می‌شود، جامعه‌ای که همیشه در حالت هشدار است. کره شمالی کشوری بر اساس ایدئولوژی نظامی است. تلاش برای نگه داشتن حکومتی که در کره شمالی برپاست، یک افتخار محسوب می‌گردد و این موضوع از طریق پخش تبلیغات در مزارع اشتراکی، دائماً به کشاورزان یادآوری می‌شود.

هر روز، از اول هفته تا آخر هفته، بیش از 24 میلیون نفر کار می‌کنند تا ماشین سوسیالیست کره شمالی کار کند. زندگی امروز مردم این کشور نتیجه تجربه سیاسی منحصر به فردی است که حدود 70 سال است بر این کشور حاکم است. همه این‌ها به قیمت داشتن ملتی سرکوب شده و منزوی است که البته بسیاری در این کشور ترجیح می‌دهند بگویند "ملتی که توسط رهبرشان از دنیای بیرون محافظت شده است."

حتی هر جرمی در کره شمالی هم مجازاتی از نوع حمایت از حکومت دارد. جرائم سنگین‌تر با کار اجباری و جرائم سبک‌تر با خدمات اجتماعی جریمه می‌شود. خیانت یا اقدام علیه حکومت، مجازات اعدام دارد. ژنرال "جنگ سانگ تک" مربی اجتماعی "کیم جونگ اون" و دومین شخصیت اصلی در حکومت کره، سال گذشته اعدام شد. یک دادگاه نظامی او را به فساد و تلاش برای سرنگونی حکومت انقلابی کره شمالی متهم کرده بود.

قریبا 90 درصد از اعضای پارلمان کره شمالی از حزب کارگر این کشور هستند که قدرت را در اختیار دارد. بقیه اعضا از حزب وابسته سوسیال دموکراتیک هستند که عملاً قدرتی ندارند. چند عضو به اصطلاح "مستقل" هم در پارلمان حضور دارند. آخرین انتخابات پارلمانی در کره شمالی اوایل سال جاری میلادی در این کشور برگزار شد. در این انتخابات، "کیم جونگ اون" با صد درصد آرای همان مجمعی به عنوان معاون انتخاب شد که او را برای مقام رهبری کره شمالی انتخاب کرده بودند، دو هفته بعد از مرگ پدرش "کیم جونگ ایل" که "دبیرکل ابدی" حزب کارگر به حساب می‌آمد.

طبیعت زیبایی که کسی حق دیدنش را ندارد !
کره شمالی طبیعت بسیار زیبایی دارد و دارای تنوع آب و هوایی شگفت انگیزی است اما مردم این کشور حق خروج از روستا ها یا شهرهایشان را ندارند . در واقع همه در همان جایی که زندگی می کنند زندانی هستند. برای رفتن از روستایی به روستایی دیگر و یا شهری به شهر دیگر باید از حکومت اجازه بگیرند.

ازدواج با موافقت مقامات امنیتی و اطلاعاتی !
در کره شمالی کسی حق انتخاب همسر و ازدواج را ندارد ، مگر با موافقت وزارت اطلاعات و امنیت آن کشور. یعنی دختر و پسری که عاشق هم شده اند باید گزارش کاملی از نحوهء عاشق شدنشان ، دلیل عاشق شدنشان، میزان علاقه و احساسی که نسبت به یکدیگر دارند و خیلی چیزهای دیگری را در چندین صفحه بنویسند و تحویل مقامات امنیتی بدهند تا نوبت مصاحبه شان شود. قبل از مصاحبه، سیستمهای امنیتی و نظامی کره شمالی هفت نسل پشت و جد و آباد دختر و پسر را بررسی می کنند و نهایتا اگر مورد مشکوکی دیده نشد، برای ازدواج  آن دختر و پسر جوان مجوز صادر می کنند.

 

نسبت تهاجم فرهنگی با قحطی !
مردم کره شمالی همیشه فقیر و قحطی زده هستند و سالیانه چندین هزار نفر از آنها به دلیل گرسنگی می میرند. دولت کره شمالی معمولا کمکهای غذایی خارجی را نمی پذیرد چرا که معتقد است این غذا ها ممکن است روی افکار مردم اثرات نامطلوب بگذارد و باعث تهاجم فرهنگی علیه نظام کمونیستی شود.
سفر به خارج  از کره شمالی مساوی است  با مرگ ... !!!
سفر مردم کره شمالی به خارج از کشور مطلقا ممنوع است و هر کس مایل به دیدن خارج باشد به عنوان یک ضد انقلاب و عامل دشمن دستگیر می شود. حتی تلفن زدن به خارج از کشور هم می تواند منجر به تیرباران شخص تلفن کننده شود.

 

خواب شما هم تحت کنترل است !!!
در کره شمالی حتی خواب دیدن مردم هم کنترل می شود و دانش آموزان موظف هستند آخرین خوابهای سیاسی خود و والدینشان را به نمایندهء وزارت اطلاعات و امنیت در کلاسشان! گزارش کنند.

 

روزنامه بدون خبرنگار !
دوازده روزنامه در این کشور منتشر می شوند اما خبرنگار ندارند! این روزنامه ها موظف هستند که هر روز خبرهایی که از وزارت اطلاعات و امنیت دریافت می کنند را عینا منتشر کنند. فقط برخی از مقالات آنها با هم فرق می کند.

 

داشتن موبایل و دوربین فیلم برداری برابر است با تیر باران !
پخش و نمایش هر نوع فیلم و حتی کارتون خارجی در تلوزیون کره شمالی مطلقا ممنوع است. پدیده اینترنت در کره شمالی وجود  ندارد و داشتن رادیوهایی که قادر به دریافت امواج خارجی باشند و یا  گیرنده های تلوزیون های ماهواره ای و دستگاه فاکس جرم  است. حتی موبایل و دوربین فیلمبرداری نیز جزو ابزار جاسوسی برای دشمن محسوب میشوند و دارنده اش می تواند با مجازات تیرباران در ملاء عام روبرو شود.

گروگان گرفتن اعضای خانواده ورزشکاران
ورزشکاران کره شمالی قبل از اعزام به خارج از کشور و حضور در مسابقات خارجی، ابتدا در کلاسهای عقیدتی و سیاسی شرکت می کنند و بعد خانواده هایشان به گروگان گرفته می شوند تا فرزند ورزشکارشان به کره برگردد. اگر کسی برنگشت، همه عزیزانش را یکجا تیرباران می کنند. وقتی هم برگشت اجازه دیدن هیچ کس را ندارد و برای مدتی طولانی توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کره شمالی بررسی میشود تا مشخص گردد که در چند روزی که در کشورش نبوده آیا مورد تهاجم فرهنگی دشمن قرار گرفته است یا نه؟
نظرات یک دانشمند این کشور:
کیم چول هو" شهروند کره‌ای و استاد عضو موسسه تحقیقات بیولوژیک درباره شیوه حکومتی در کره شمالی می‌گوید: "ما در کره شمالی به این نظام سیاسی افتخار می‌کنیم. دنیا خیلی بی‌ثبات است. همه جا صدای شلیک گلوله شنیده می‌شود. هیچ نظمی در دنیای بیرون وجود ندارد. ما و "مارشال" [کیم جونگ اون] اعضای یک خانواده بزرگ هستیم و وضعیت سیاسی و اقتصادی ما همین جا باثبات تر است. خلاصه امر این است که ما شهروندان کره‌ای به حکومت سوسیالیست خود افتخار می‌کنیم."

مشکلات روحی و روانی دیپلمات ها
وضعیت خاص و عجیب کره شمالی به گونه ای است که هیات های دیپلماتیک خارجی مقیم این کشور بعد از چندماه اقامت در این کشور، به مشکلات روحی دچار می شوند!

اینترنت در کره شمالی:

کره شمالی اینترنت مخصوص به خود را هم دارد. عده معدودی می‌توانند از شبکه "جهانی" اینترنت استفاده کنند که از این میان می‌توان به دانشمندان و محققان اشاره کرد. "کانگ سونگ چول" سرپرست اداره فناوری اطلاعات کره شمالی توضیح بیش‌تری ارائه می‌کند: "فناوری اطلاعات به ما خیلی کمک می‌کند. هنگامی که سومین ماهواره را به فضا فرستادیم، همین آی‌تی بود که به ما در انجام این مهم یاری رساند. بنده به‌عنوان مسئول کتابخانه فناوری، آی‌تی را بسیار ضروری می‌دانم. کشور دارد دیجیتالی می‌شود و "اینترانت" داخلی به سرتاسر کشور راه پیدا کرده است. همه به کتابخانه فناوری اطلاعات دسترسی دارند و از این طریق می‌توانند بر دانش خود بیفزایند."

مطالب ذیل مطلق به روزنامه کهیان است که از سایت خبر آنلاین تقدیم میشود:

"روزنامه کیهان: چرا مثل کره‌شمالی نباشیم؟

 

خبر آنلاین  : کیهان با اشاره به مذاکرات برجام نوشت: کره‌شمالی که به هیچ‌وجه قابل مقایسه با ایران مقتدر و مردم‌سالار نیست در مقابل آمریکا ایستاده و نتیجه ایستادگی را نیز چشیده است.

 
 
 

 - کره شمالی در 27 ژوئن 2008 با آمریکا بر سر کنار گذاشتن برنامه هسته‌ای خود به توافق رسید و به نشانه پایبندی به این توافق برج خنک‌کننده اتمی خود را منفجر کرد ولی بعد از آن که با نقض پیمان آمریکا روبرو شد، بی‌توجه به تهدیدهای آمریکا، فعالیت‌ هسته‌ای خود را از سر گرفت و آمریکا نتوانست هیچ غلطی بکند.
نمونه‌ای موفق از مقابله مقتدرانه با نقض پیمان آمریکا.
 -ترامپ با تهدید کره‌شمالی از این کشور خواست تا آزمایش موشک‌های بالستیک خود را متوقف کند ولی کره‌شمالی بی‌اعتنا به تهدید آمریکا نه فقط به آزمایش موشک‌های بالستیک خود تا تولید موشک‌های بالستیک قاره‌پیما ادامه داد، بلکه موشک‌هایی با کلاهک هسته‌ای را نیز آزمایش کرد و خطاب به آمریکا اعلام کرد اگر دست به حمله بزند، با حمله اتمی متقابل روبرو خواهد شد و ترامپ ناچارا دعوت به مذاکره کرد.
نمونه موفقی از مقاومت به جای سازش.
- اما کره‌شمالی به درخواست آمریکا برای مذاکره نیز پاسخ مثبت نداد و برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود را غیرقابل مذاکره اعلام کرد. با جرأت می‌توان گفت که کره‌شمالی در این زمینه از مذاکرات بی‌نتیجه و فاجعه‌آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته و از این روی حاضر نشده است خود را مانند ما به چنبره فریب آمریکا گرفتار کند.
یعنی عبرت گرفتن از راه خطا و خسارت‌باری که دولت محترم یازدهم پیموده و علی‌رغم فاجعه‌ای که با آن روبرو شده‌ایم هنوز حاضر به تغییر مسیر خسارت‌آفرین  خود نیست."

به واقع کره شمالی با دلبستگی زیاد خود به چین و روسیه فکر میکرد که می تواند وارد یک جنگ تمام عیار شود ولی وقتی دید که هر دو کشور به خاطر منافع خود و ملتشان حاضر به همراهی او در جنگ تسیلحاتی پیش رو نیستند بیکبار ترجیح داد که این مسیر را انتخاب کند.و مقرر شد که برابر توافقات با کره جنوبی و آمریکا به سمت یک توسعه صنعتی حرکت کند .قطعا دیر یا زود ایناتفاق برای این کشور می افتد چرا که چین نمی توانست تجارت چند صد میلیارئی با امریکا را به بهاء یک دوستی با کشوره کره شمالی از دست بدهد یا حتی روسیه.وقتی دو بار به چین سفر کرد و نتیجه نگرفت اتفاقات ذیل افتاد.

رهبر کره‌شمالی: سلاح هسته‌ای به دردسرش نمی ارزد؛ توسعه اقتصادی مهم‌تر است

کیم جونگ اون، رهبر کره‌ شمالی قصد دارد تا تعدادی از خبرنگاران و کارشناسان آمریکایی و کره‌جنوبی را به مراسم توقف فعالیت مرکز آزمایش هسته‌ای این کشور که قرار است در ماه می برگزار شود، دعوت کند.

مطابق اعلام روز یکشنبه مقام‌های رسمی کره‌جنوبی این اقدام آقای کیم در راستای عمل به پیش شرط دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا برای آغاز مذاکرات فی مابین صورت خواهد گرفت.

جزئیات بیشتر: https://bit.ly/2KmIG4H

مرکز آزمایش هسته‌ای کره شمالی چرا بسته می‌شود؟
چند روز پیش از ملاقات رهبر کره شمالی با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرده است تنها مرکز آزمایش هسته‌ای خود را خواهد بست.

این گزارش را بخوانید: https://bit.ly/2jT6p0i
@euronewspe

کره شمالی در مراسمی تونل‌های محل آزمایش‌های هسته‌ای‌ خود را منفجر می‌کند
وزارت امور خارجه کره شمالی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده است که به منظور نشان دادن شفافیت در متوقف ساختن فعالیت هسته‌ای، محل انجام آزمایش‌های اتمی خود را در شمال کشور برخواهد چید.

بیشتر بخوانید: https://bit.ly/2jRhlLP

آمریکا در صورت غیرهسته‌ای شدن کره شمالی به بازسازی اقتصادی این کشور کمک می‌کند
مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز جمعه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با وزیر خارجه کره جنوبی اعلام کرد این کشور حاضر است به برنامه بازسازی اقتصادی کره شمالی کمک کند به شرطی که پیونگ یانگ موافقت کند دست از برنامه تسلیحات اتمی‌اش بکشد و در «مسیر درست» غیرهسته‌ای شدن گام بردارد.
جزییات بیشتر: https://bit.ly/2wy8LuT

ترامپ: ماه آینده در سنگاپور با رهبر کره شمالی دیدار می کنم
بنا به اعلام رئیس جمهوری ایالات متحده نشست سران دو کشور روز ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) در سنگاپور برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید: https://bit.ly/2rE9W7d

ترامپ از کره شمالی برای آزاد کردن اتباع آمریکایی تقدیر کرد
 

دولت آمریکا روز چهارشنبه از بازگشت مایک پومپئو، وزیر خارجه ایالات متحده به همراه سه تبعه آمریکایی خبر داد.
مایک پنس معاون رئیس‌جمهوری آمریکا نیز در پیامی اعلام کرد: «به یمن دیپلماسی سرسختانه رئیس‌جمهور ترامپ،‌ سه آمریکایی که در کره شمالی به گروگان گرفته شده بودند به خانه باز می‌گردند.»

اطلاعات بیشتر: https://bit.ly/2FZJOrE

استقبال چین و آمریکا از توقف آزمایش‌های هسته‌ای کره شمالی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز جمعه از بیانیۀ منتشر شده توسط کیم جونگ-اون، رهبر کرۀ شمالی در زمینۀ توقف آزمایش‌های هسته‌ای و موشکی این کشور استقبال کرد و آن را «پیشرفتی برای همه» خواند.

او در صفحۀ توییتر خود نوشت: «کرۀ شمالی قبول کرد که تمام آزمایش‌های هسته‌ای خود را متوقف و سایت‌های آزمایش را تعطیل کند. این خبر خیلی خوبی برای کرۀ شمالی و برای جهان است، یک پیشرفت بزرگ. منتظر برگزاری نشست [مشترکمان] هستم.»
جزئیات بیشتر: https://bit.ly/2qNMV16

نشست تاریخی سران دو کره آغاز شد
رهبر کره شمالی هنگام امضای دفتر یادبود ابراز امیدواری کرد که این ملاقات آغازگر «عصر جدیدی از صلح» باشد. وی دفتر نوشت: «اکنون تاریخ جدیدی آغاز می‌شود.»

کیم جونگ اون همچنین از رئیس جمهوری کره جنوبی خواست تا «هر زمان که دوست دارد» به کره شمالی سفر کند. آقای مون نیز برای سفر به شمال شبه جزیره اعلام آمادگی کرد.
این ویدیو را تماشا کنید: https://bit.ly/2I34y4n
@euronewspe

افشاء دومین سفر رهبر کره شمالی به چین
یک روز پس از سفر رهبر کره شمالی به چین و انتشار شایعه آن توسط رسانه‌های ژاپنی، تلویزیون دولتی چین روز سه‌شنبه تصاویر دیدار رهبران دو کشور را منتشر کرد.

اطلاعات بیشتر: https://bit.ly/2rsQvxa
@euronewspe

واکنش ایران به مذاکرات دو کره؛ آمریکا صلاحیت میانجیگری ندارد

وزارت امور خارجه ایران ضمن استقبال از تلاش‌ها و اقدامات رهبران دو کشور کره شمالی و کره جنوبی در مسیر تنش‌زدایی، دیدار اخیر آنها را گامی مسئولانه و در مسیر صلح و امنیت منطقه‌ای و جهانی ارزیابی کرد.

به گفته بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران حمایت تهران از روند مذاکرات صلح دو کره شمالی و جنوبی «در راستای سیاست اصولی و همیشگی ایران در مخالفت با هرگونه تولید، برخورداری، نگهداری و استفاده از تسلیحات کشتارجمعی است.»

جزئیات بیشتر: https://bit.ly/2HVCLoV