إِلَهِي عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفَاءُ وَ انْكَشَفَ الْغِطَاءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجَاءُ وَ ضَاقَتِ الْأَرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمَاءُ وَ أَنْتَ الْمُسْتَعَانُ وَ إِلَيْكَ الْمُشْتَكَى وَ عَلَيْكَ الْمُعَوَّلُ فِي الشِّدَّةِ وَ الرَّخَاءِ اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ أُولِي الْأَمْرِ الَّذِينَ فَرَضْتَ عَلَيْنَا طَاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنَا بِذَلِكَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنَّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عَاجِلاً قَرِيباً كَلَمْحِ الْبَصَرِ أَوْ هُوَ أَقْرَبُ يَا مُحَمَّدُ يَا عَلِيُّ يَا عَلِيُّ يَا مُحَمَّدُ اكْفِيَانِي فَإِنَّكُمَا كَافِيَانِ وَ انْصُرَانِي فَإِنَّكُمَا نَاصِرَانِ يَا مَوْلانَا يَا صَاحِبَ الزَّمَانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ أَدْرِكْنِي أَدْرِكْنِي أَدْرِكْنِي السَّاعَةَ السَّاعَةَ السَّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّاهِرِينَ یان چاپ -->
بسللیم

وبلاگ معرفت الله

لطفا به سایت اصلی ما مراجعه فرمایید www.marefatallah.com

وبلاگ معرفت الله

مراجعه کنندگان محترم شما می توانید به سایت ما به آدرس www.marefatallah.com مراجعه فرمایید ضمنا انشاءالله تا یکماه اینده سایت فوق با 1300 موضوع تکمیل خواهد شد.
آنچه ما را به سر منزل منظور که همانا رسیدن به معرفت الله است می رساند
بی دلی در همه احوال خدا با او بود اونمی دید و زدور خدایا میکرد
گوهری که از کون و مکان بیرون بود طلب از گمشدگان لب دریا میکرد
آدرس ایمیل :alimohammadzadeh1344@yahoo.com
موضاعات این وبلاگ غبارتند از عرفان و اخلاق ، گناه و توبه ، خدا سنجیده ، شیطان و شیطان پرستی ، تشرفات به محضر امام الزمان عج ، آخرالزمان ، لقمه های حلال ،چشم برزخی ، طی الارض ، قبل از ظهور ،ظاهر ، دنیا بعد از ظهور ،صالحان ، ابدال ، اوتاد ، قطب ، مراقبه ،خودپرستی ، هوای نفس ،شهوت پرستی ،تزکیه نفس ، تقوا ،اولیای خدا ،اذکار اللهی ،انجلیستها، انجیل، تورات، زندگی پیامبران،مکاشفه........

Image result for ‫ایت الله سیستانی‬‎ Image result for ‫ایت الله بهجت‬‎ Image result for ‫علامه قاضی‬‎ Image result for ‫علامه قاضی‬‎ Image result for ‫مرحوم هاشم حداد‬‎ Image result for ‫مرحوم هاشم حداد‬‎
آخرین نظرات

سوریه بهانه ای برای جنگی بزرگ (سال 2018)

سه شنبه, ۲۱ فروردين ۱۳۹۷، ۱۲:۵۲ ب.ظ

نتیجه تصویری برای جنگ امریکا و روسیه در شام

کَذَبَ الْوَقَّاتُونَ وَ هَلَکَ الْمُسْتَعْجِلُونَ وَ نَجَا الْمُسَلِّمُونَ.

... وقت تعیین کنندگان برای امر ظهور، را تکذیب کنید، تعجیل کنندگان در امر ظهور، هلاک میشوند و تسلیم شوندگان (و آنان که در انتظار وقوع نشانه های حتمی ظهور، می باشند)، نجات می یایند.


کلینی به سند خود از امام باقر(علیه السلام) نقل کرده که به میسر فرمود: ای میسر! چه مقدار بین شما و قرقیسیا فاصله است؟ عرض کرد: نزدیک "شاطئ فرات" است. حضرت فرمود: "اما انه سیکون بها وقعة لم یکن مثلها منذ خلق الله تبارک و تعالی السموات و الارض و لا یکون مثلها ما دامت السموات و الارض مادبة للطیر تشبع منها سباع الارض و طیور السماء...".(کافی، ج8، ص245، ح451). آگاه باش که در آن مکان، واقعه ای اتفاق خواهد افتاد که نظیر آن از زمان خلقت آسمانها و زمین از جانب خداوند ـ تبارک و تعالی ـ اتفاق نیفتاده است و نخواهد افتاد. آنجا محل پذیرایی پرندگان خواهد بود. درندگان زمین و پرندگان آسمان از آن سیر خواهند شد".

 

خوانندگان عزیز بر آن شدیم تا با توجه به حوادث اخیر در سوریه و به استناد احادیث و فرمایشات امامان معصوم علیهم السلام به نقد و بررسی اتفاقات افتاده و یا در حال وقوع در سوربه  که در آن چندین کشور از جمله روسیه ،ترکیه ،ایران،آمریکاو عربستان  و همچنین سایر کشورهای اروپایی (انگلیس و فرانسه )و عربی درگیر می باشند وبه استناد مطالب ذیل باشیم .اینکه سال 2018 سالی پر تلاطعم و سرنوشت سازی برای سوریه خواهد بود فرضی محتمل است با این حال خواندن این مقاله خالی از لطف نخواهد بود وذکر چند نکته :

1- پس از 15 سال منابع خبری گزارش و فیلمی را در یوتیوب از ابراهیم عزت پخش کردند که درآن ایران را تهدید به نابودی میکند ، حال سوال اینجاست که چگونه پس از اعلام مرگ او و پخش تصویری از همین موضوع   ،ناگهان شاهد آن هستیم که ایشان صحیح  و سالم  و برای احیائ حرکت گروههای بعثی مبادرت به پیغام برای مبارزه را سر میدهند (آنهم به نفع دولت وهابی عربستان و گروههای الحادی وهابی ) و مهمتر این  که چگونه آمریکا در طی این پانزده سال موفق به ردیابی این شخص نشده تا همچون بن لادن  اورا بازداشت و یا به قتل برساند ،لذا احتمال تبانی بین سرویسهای غربی و موساد و عربستان خیلی دور از انتظار نیست.

2- جابجایی گروهای داعشی در داخل سوریه توسط آمریکا و با هماهنگی بعضی از کشورهای منطقه به چه معناست و یا انتقال آنها به افغانستان و یا به مناطقی از مکانهای امن مورد نفود آمریکا در سوریه حاکی از برنامه ای مرموزانه برای اهداف نظامی بوده که بزودی شاهد آن خواهیم بود. درحالی که آمریکا ژست انساندوستانه میگیرد چرا تا کنون برای انسانهای بیگناه میانمار یاکودکان بی پناه یمنی و کشتار شیعیان پاکستان در مناطق پاچنار و صدها دیکتاتور اسلامی و عربی مثل ترکیه و عربستان و بحرین و....کاری نکره و نمیکند  و کارنامه ننگین ان در یمن ،ویتنام و .... بر کسی پوشیده نیست.تمام این دعاها برای امین گفتن آنهم برای اسراییل است و این کشورها خواسته یا ناخواسته به سمت یک جریان خاصی قدم میگذارند که شاید آمدنشان با خودشان باشد ولی قطعا رفتنشان دیگر با خودشان نخواهد بود اگر ابن اتفاقات را در راستای احادیث فرض کنیم البته مشروط به اینکه این اتفاقات همان باشد که پیش بینی شده است با این حال خدا عالم است و بس .

3-سکوت معنادار روسیه و آمریکا و کشورهای غربی برای ورودترکیه به شمال سوریه و بعد از آن در آینده نزدیک به شمال عراق به بهانه ای نابودی گروههای کرد مخالف ترکیه قطعا با نقشه قبلی و با هماهنگی کشورههای عربی و غربی و روسیه انجام شده و این خود معنادار می باشد.

4- سعی بن سلمان برای جذب نظر بشار اسد به سمت این کشور و در ازاءی به رسمیت شناختن حکومت فعلی سوریه و قطع رابطه با ایران حتی بدون نام بردن از روسیه خود با محوریت چندین کشور منطقه (عربی و اسلامی )و آمریکا و روسیه در حال انجام شدن است .

5- اعزام گروههای اطلاعاتی از چندین کشور از جمله اسرائیل ،ترکیه ،عربستان،قطر،مصر و....در مناطق مختلف سوریه به چه معنایی می تواند باشد،آیا  آماده شدن برای جنگی همگیر و بزرگ ؟

6- تغییرات کابینه ترامپ به حالت تمام جنگی و تغییرات محسوس در بودجه نظامی و رایزنی های فشرده با کشورهای اروپایی و عربی و اسرائیل قطعا معنادار بوده خصوصا اینکه چرخش 180 درجه ای کره شمالی برای مذاکرات با آمریکا و قبول خلع سلاح اتمی حاکی از تمرکز آمریکا برای جنگ در خاورمیانه می تواند باشد.

7-و اینکه به استناد احادیث ورود غربیها و ترکها (شامل روسها و ترکها) و بعضی از کشورهای عربی به سوریه (شام)سرآغاز یک نبرد سنگین می تواند باشد که البته نمی توان با قطعیت این احادیث را به زمان فعلی نسبت داد بلکه این یک نطر محتمل است.(البته ناگفته نماند که خود انجلیستها هر چه در توان دارند بکار بسته اند د تا موضوع قرقیسیا  یا همان آرماگدون عملی شود تا حضرت عیسی مسیح ع ظهور فرمایند).

8- تغییر رزیم فعلی عراق در دستورکار کشورهای عربی و غربی در آینده نزدیک در صورت عدم کاهش روابط با ایران.(بهبود روابط جمهوری عراق با پادشاهی عربی سعودی - حیدر العبادی در تلاش است تا روابط عراق با کشورهای همسایه آن که در گذشته رو به سستی و تیرگی گراییده بود را بهبود بخشد و با شفافیت تمام از وقت از دست رفته در این رابطه سخن گفت «عراق به دلیل مشکلات عمیق و پر هزینه ای که پشت سر گذاشت از تحکیم روابط خود با کشورهای عربی باز ماند» و برای همین منظور ما «بعد از رهایی از تروریسم طرحی را برای از بهبود روابط با کشورهای عرب همسایه در دستور کار داریم».)


نتیجه تصویری برای جنگ امریکا و روسیه در شام

حال، آیا حوادث سوریه، همان حوادث نزدیک ظهور است یا ممکن است این حادثه نیز بدون هیچ ارتباطی با علائم مورد نظر روایات، رخ دهد و ارتباطی با حوادث مهدویت، نداشته باشد؟ و اگر این اتفاقات رخ دهد و حوادث سوریه منجر به رویدادهای آخرالزمانی گردد؛ وظیفه ما چیست؟ و آیا به ظهور، نزدیک شده ایم یا ده ها و صدها سال دیگر نیز باید منتظر بمانیم؟!

هل یجب معرفة علائم الظهور، لیعلم به عند وقوعه، و یعرف المحقّ من المبطل، و یمیز بین الخبیث و الطیّب؟ الظاهر هو وجوبها؛ حذرا عن الوقوع فی الضلالة، و دفعا للضرر المحتمل.‏

آیا شناخت و معرفت نشانه های ظهور، واجب است؟ تا اینکه هنگام وقوع نشانه ها، علم و آگاهی به آن حاصل شود و بین حق و باطل، تمییز و تشخیص قائب شوند؟ آری. ظاهر بر وجوب یادگیری و تعلیم نشانه های ظهور است تا اینکه در ضلالت و گمراهی عصر غیبت، دچار نشویم. علاوه براین، دفع ضرر احتمالی ناشی از عدم شناخت نشانه های ظهور، واجب است.

بدین‏سان، پیشوایان معصوم، برای ظهور امام مهدی، نشانه های فراوانی را بیان فرموده اند و از طرح و ذکر آنها، اهدافی داشته اند و محال است در کلمات معصومین، حرف لغو و بی هدفی، وجود داشته باشد.

فوائد شناخت نشانه های ظهور

در اندر فوائد شناخت نشانه های ظهور، اینکه، برخی از نشانه های ظهور، به صورتی هستند که هم تطبیق صحیح آن، دارای آثار مفید و اثربخشی است و هم تطبیق نادرست آن، ما را دچار خسران و زیان خواهد کرد. به عنوان مثال، خراسانی و یمانی، به عنوان پرچم های هدایت و نشانه های حتمی ظهور، اگر قیام کنند و ما موفق به شناسایی شان نشویم، نمی توانیم در حرکت و قیام شان، یاری کنیم و اصولا آیا همراهی و تبعیت از قیام های هدایت، بدون آگاهی از شناخت نشانه های ظهور و حوادث مرتبط به آنها، ممکن و میسر است؟

نتیجه تصویری برای سوریه

حوادث سوریه قبل از خروج سفیانی

طبق "حدیث جابر از امام باقر" که به "حدیث تمهید مباشر"، شهرت یافته، رخ دادن مجموع "همه حوادث" در منطقه سوریه در فاصله "زمانی معین" و به "ترتیب" ذکر شده، سه شرط اساسی و کلید طلایی و بسیار مهم برای ورود به تحولات "حوادث سال ظهور" است؛ و لازم است، قبل از خروج سفیانی، سلسله حوادثی در سوریه، رخ دهد، از جمله:

... وَ یَجِیئُکُمُ الصَّوْتُ مِنْ نَاحِیَةِ دِمَشْقَ بِالْفَتْحِ وَ تُخْسَفُ‏ قَرْیَةٌ مِنْ‏ قُرَى‏ الشَّامِ‏ تُسَمَّى الْجَابِیَةَ وَ تَسْقُطُ طَائِفَةٌ مِنْ مَسْجِدِ دِمَشْقَ الْأَیْمَنِ وَ مَارِقَةٌ تَمْرُقُ مِنْ نَاحِیَةِ التُّرْکِ وَ یَعْقُبُهَا هَرْجُ الرُّومِ وَ سَیُقْبِلُ إِخْوَانُ التُّرْکِ حَتَّى یَنْزِلُوا الْجَزِیرَةَ وَ سَتُقْبِلُ مَارِقَةُ الرُّومِ حَتَّى یَنْزِلُوا الرَّمْلَةَ فَتِلْکَ السَّنَةَ یَا جَابِرُ اخْتِلَافٌ کَثِیرٌ فِی کُلِّ أَرْضٍ مِنْ نَاحِیَةِ الْعرب فَأَوَّلُ أَرْضِ تخرب، أَرْضُ الشَّامِ ... .

... صوتی بر دمشق همراه با فتح، دمیده می شود و زلزله ای در منطقه جابیه دمشق در سوریه، رخ خواهد داد و بخشی از مسجد اموی دمشق، تخریب خواهد شد ... آنگاه خروج کنندگانی از جانب ترکها، خروج خواهند کرد، فتنه، اختلاف و قتل رومی ها (کشورهای غربی) را فراخواهد گرفت. برادران ترک، نیروهایی نظامی خویش را در الجزیرۀ سوریه ادامه می دهند (الجزیرۀ سوریه به مناطق متصل به مرز عراق اعم از الحسکۀ و دیر الزور و الرقة در شرق سوریه، اطلاق می شود)؛ و خروج کنندگانی از رومیان هم در رمله (میناء اشدود فلسطین اشغالی) نیروی نظامی پیاده می کنند؛ در این سال، اختلاف و فتنه سراسر سرزمین های عربی را فرا گرفته است. و اولین سرزمینی که تخریب می شود، سرزمین شام (سوریه) است ... .

البته در روایتی از امام علی، نیز مراحل و حوادث قبل از خروج سفیانی، چنین نقل شده است:

إِذَا اخْتَلَفَ الرُّمْحَانِ بِالشَّامِ لَمْ تَنْجَلِ إِلَّا عَنْ آیَةٍ مِنْ آیَاتِ اللَّهِ قِیلَ وَ مَا هِیَ یَا أَمِیرَ الْمُؤْمِنِینَ قَالَ رَجْفَةٌ تَکُونُ بِالشَّامِ یَهْلِکُ فِیهَا أَکْثَرُ مِنْ مِائَةِ أَلْفٍ یَجْعَلُهَا اللَّهُ رَحْمَةً لِلْمُؤْمِنِینَ وَ عَذَاباً عَلَى الْکَافِرِینَ فَإِذَا کَانَ ذَلِکَ فَانْظُرُوا إِلَى أَصْحَابِ الْبَرَاذِینِ الشُّهْبِ الْمَحْذُوفَةِ وَ الرَّایَاتِ الصُّفْرِ تُقْبِلُ مِنَ الْمَغْرِبِ حَتَّى تَحُلَّ بِالشَّامِ ... فَإِذَا کَانَ ذَلِکَ فَانْظُرُوا خَسْفَ قَرْیَةٍ مِنْ دِمَشْقَ یُقَالُ لَهَا حَرَسْتَا فَإِذَا کَانَ ذَلِکَ خَرَجَ ابْنُ آکِلَةِ الْأَکْبَادِ مِنَ الْوَادِی الْیَابِسِ حَتَّى یَسْتَوِیَ عَلَى مِنْبَرِ دِمَشْقَ فَإِذَا کَانَ ذَلِکَ فَانْتَظِرُوا خُرُوجَ الْمَهْدِی‏.

چون دو لشکر در منطقه شام و سوریه، درگیر جنگ شوند، یکی از آیات بزرگ الهی ظاهر می‌شود و آن رجفۀ در منطقه شام وسوریه است که بیش از صد هزار نفر، هلاک می‌شوند که برای مومنان رحمت و برای کافران عذاب است، بعد در انتظار ورود نیروهای نظامی پرچم های زرد رنگ از غرب سوریه  و ادوات و ماشین های جنگی مجهز به پرتاب سلاح، باشید که به سرزمین شام و سوریه وارد خواهند شد ... سپس در انتظار زلزله و خسف منطقه حرستا دمشق در سوریه باشید و بعد از آن منتظر خروج سفیانی، پسر هند جگرخوار، باشید که از وادی یابس (مرز بین اردن و سوریه در استان درعا) خروج می‌کند تا بر دمشق دست یابد و بعد از آن منتظر قیام امام عصر باشید.

بنابراین، ترتیب "حوادث قبل از خروج سفیانی"، از کتاب الغیبۀ نعمانی به نقل از امام علی و امام باقر، چنین خواهد بود:

 1. اختلاف و جنگ بین دو پرچم و دو تفکر در منطقه شام و سوریه (اختلف الرمحان بالشام)
 2. صوت با پیروزی در پایتخت منطقه شام، دمشق (یجیئکم صوت من ناحیۀ دمشق بالفتح) و رجفۀ با رحمت برای مومنین و عذاب برای کافرین در سوریه (رجفۀ تکون بالشام یهلک فیها اکثر من مائۀ الف، یجعلها الله رحمۀ للمومنین و عذابا للکافرین)
 3. ورود ادوات نظامی پیشرفته به سوریه (اصحاب البراذین الشهب المحذوفۀ)
 4. ورود پرچم های زرد رنگ از غرب سوریه به این کشور (الرایات الصفر تقبل من المغرب حتی تحل بالشام)
 5. خسف و زلزله دمشق در محور جابیه- حرستا (تخسف قریۀ من قری الشام تسمی الجابیۀ)
 6. بخشی های از مسجد اموی دمشق، فرو می ریزد (تسقط طائفۀ من مسجد دمشق الایمن)
 7. ادعای انفصال کردها از حاکمیت منطقه شام و سوریه (مارقۀ تمرق من ناحیۀ الترک)
 8. حمله ترک ها به مناطق کردنشین سوریه (سیقبل اخوان الترک حتی ینزلوا الجزیرۀ)
 9. بعد از این حوادث، منطقه شام و سوریه، واقعا تخریب می شود (اول ارض تخرب، ارض الشام)
 10. غربی ها هرچند در این بین، خود از اختلاف و اضطراب و چه بسا جنگ جهانی، رنج می برند (هرج الروم)
 11. غربی ها در دفاع از یهودیان، وارد رمله، میناء اشدود در فلسطین، می شوند (و ستقبل مارقۀ الروم حتی ینزلوا الرملۀ)

بنابراین، اگر حوادث منطقه شام و فعلی سوریه در زمان معاصر، به "ترتیب" ذکر شده در حدیث فوق و به فاصله "زمانی معین"، رخ دهد، به این معنا خواهد بود که وارد "تحولات عصر ظهور" در سوریه، شده ایم. انهم یرونه بعیدا و نراه قریبا.

درحالی که رهبران غربی مشغول بررسی واکنش خود به حمله مظنون شیمیایی در سوریه هستند، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قول واکنشی "شدید" به آن را داده است.این در حالی است که او چند روز قبل اعلام کردخ بود نیروهای آمریکایی از سوریه خارج خواهند شد مگر اینکه عربستان هزینه های آنرا پرداخت نماید تا آمریکا در سوریه حضور داشنه باشد.حتی اخیرا آمریکا نیروهای داعشی را شدیدا مورد حمایت قرار داده و بعضی از سرکرده گان آنرا به افغانستان منتقل کرده است .در همین سایت فیلم و اخبار مربوز به تاسیس داعش توسط آمریکا تقدقم حضورتان شده است.

خبرگزاری رسمی سانا پنج شنبه شب به نقل از منابع محلی در این مناطق اعلام کرد: چند بالگرد آمریکایی شب گذشته در حالی که در ارتفاع پایینی از سمت حومه شمالی دیرالزور بر فراز اردوگاه السد به پرواز در آمده بودند، در جنوب استان حسکه نزدیک سد الباسل فرود آمدند.

این بالگردها حامل چند تن از سرکردگان گروه تروریستی داعش بودند که به گروه های قسد (نیروهای سوریه دموکراتیک) کردی پناه برده بودند.


این دومین بار است که بالگردهای آمریکایی عملیات مشابهی را در سوریه انجام می دهند.

ماه گذشته نیز چند بالگرد آمریکایی 47 نفر از سرکرده های داعش را که از حملات ارتش سوریه فرار کرده بودند، به نزدیکی سد الباسل در جنوب استان حسکه انتقال دادند.

برخی از این افراد به خاطر جراحت های وارده تحت درمان و مداوا نیز قرار گرفتند.

آمریکا در چند ماه گذشته کمک های مختلفی به داعشی های موجود در صحرای سوریه انجام داده است. کمک های اطلاعاتی برای حمله به پایگاه های ارتش سوریه و نیز انتقال سرکرده های خارجی داعش و نجات جان آنها از جمله حمایت های آمریکا از این گروه تروریستی بوده است.

او عصر دوشنبه به خبرنگاران گفت "ما گزینه های نظامی زیادی داریم" و افزود که تصمیم در این مورد "به سرعت" اتخاذ خواهد شد.


نتیجه تصویری برای جنگ امریکا و روسیه در شام

آقای ترامپ گفت که دولت آمریکا درحال رسیدن به تصویر روشنی در مورد هویت مسئولان حمله روز شنبه در دوما است.

آقای ترامپ دوشنبه شب بار دیگر در مورد حادثه با امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه صحبت کرد که در جریان آن دو رهبر بر تمایل خود به "واکنشی قاطعانه" تاکید کردند.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، هم گفت که این حمله "وحشیانه" را "به شدت محکوم می کند" و خواستار مسئول شناختن حامیان بشار اسد رهبر سوریه شد.

این اظهارات در پی جلسه متشنج روز دوشنبه در شورای امنیت سازمان ملل مطرح می شود.

واسیلی نبنزیا فرستاده روسیه در این جلسه گفت حادثه دوما نمایشی است و اقدام نظامی آمریکا در واکنش به آن می تواند "پیامدهای ناگواری" داشته باشد.

نیکی هیلی سفیر آمریکا گفت که دست روسیه "به خون کودکان سوری آغشته است".

خانم هیلی با "هیولا" توصیف کردن بشار اسد رهبر سوریه گفت که شورای امنیت سازمان ملل چه اقدام بکند، چه نه "در هر صورت آمریکا به آن واکنش نشان خواهد داد."

خانم هیلی گفت: "همین حالا که ما صحبت می کنیم، ملاقات هایی در جریان است و تصمیم های مهمی سبک سنگین می شوند."

آقای نبنزیا این حادثه و تبعات آن را بخشی از تلاش های تحت هدایت آمریکا برای ضربه زدن به روسیه با "طیف گسترده ای از ابزارها" از جمله تهمت، اهانت و "شعارهای ستیزه جویانه" توصیف کرد.

او گفت که لحن کلام علیه روسیه از آنچه حتی در جنگ سرد قابل پذیرش بود فراتر رفته است.

آمریکا، فرانسه و بریتانیا این حمله را محکوم کرده اند..

بالا گرفتن تنش در مورد سوریه درحالی است که روابط روسیه و غرب به پایین ترین حد از زمان جنگ سرد سقوط کرده است که به مسموم کردن یک جاسوس سابق روس و دخترش در بریتانیا مربوط می شود.

تصمیم مهم'.

دونالد ترامپ درپاسخ به اینکه آیا به حمله نظامی هم فکر می‌کند گفت همه گزینه‌ها روی میز است و افزود: "وقتی اتفاقی از این دست ‌می‌افتد ما نگران می‌شویم، حرف از انسانیت است. باید جلوی فجایعی از این دست را گرفت."

جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا نیز گفت اگر عامل حمله شیمیایی مشخص شود حمله نظامی از قبیل حملات هوایی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

خبرگزاری رویترز به نقل از مقام های آمریکایی گزارش داد که دولت ترامپ به دنبال جلب نظر چند کشور در اروپاو خاورمیانه برای حمله تلافی جویانه به سوریه است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، مقام های آمریکایی گفتند که دولت این کشور در حال بررسی یک پاسخ نظامی چند ملیتی به حمله شیمیایی ادعایی در سوریه است.

این مقام ها که نامی از آن ها در گزارش رویترز نیامده، از فرانسه و انگلیس و برخی کشورهای متحد آمریکا در منطقه خاورمیانه را به عنوان شرکای احتمالی دولت ترامپ در عملیات نظامی علیه سوریه نام بردند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دوشنبه شب اعلام کرد که به زودی تصمیم خود را درباره واکنش نظامی به حمله شیمیایی دوما اعلام خواهد کرد.

به نوشته رویترز، براساس گمانه زنی های کارشناسان، حملات تلافی جویانه از سوی آمریکا و شرکایش در صورت وقوع تاسیساتی را هدف قرار خواهد داد که به این حمله شیمیایی ارتباط داده شده اند.

این کارشناسان از پایگاه هوایی الضمیر در استان دمشق که بالگردهای ام‌آی8 سوریه در آن نگهداری می شود را به عنوان یکی از اهداف احتمالی نام بردند.

یک مقام آمریکایی که نامش ذکر نشده نیز گفت: حمله احتمالی به سوریه بر اهداف مرتبط با برنامه تسلیحات شیمیایی این کشور متمرکز خواهد بود.

براین اساس، در صورت تصمیم برای حمله ای تحریک آمیزتر، پایگاه هوایی حمیم ممکن است مورد هدف قرار گیردچندین تن از مقام‌های اسرائیلی از آمریکا خواسته‌اند بعد از آنچه که آنها "حمله شوک‌آور" در دومای سوریه خواندند،‌ به سوریه حمله کند.

گفته می شود فرانسه، بریتانیا و اسراییل نیز در حمله احتمالی به سوریه، واشنگتن را همراهی خواهند کرد. 22 هدف مشخص برای حمله در انتظار صدور دستور دونالد ترامپ قرار دارد.

یک رسانه ترکیه‌ای با انتشار خبری مدعی شد سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (CIA) و وزارت دفاع آمریکا دیروز اهداف 22 گانه‌ای را برای تصمیم‌گیری رییس جمهوری آمریکا برای حمله نظامی  به سوریه در روزهای آتی تهیه کرده است.

به گزارش عصرایران، روزنامه "ینی شفق" ترکیه با انتشار گزارشی نوشت: در میان اهداف 22 گانه آمریکا برای حمله به سوریه در دو هدف نیروهای روسی نیز مستقر هستند.

روسیه به آمریکا درباره حملات احتمالی به سوریه هشدار داده است و ارتش خود را به حالت آماده باش کامل در آورده است.

 همچنین رسانه‌های آمریکایی گزارش داده اند ناو آمریکایی دونالد کوک به منظور حمله احتمالی به سوریه یه 60 کیلومتری بندر طرطوس سوریه رسیده است.

بر اساس گزارش ینی شفق، بریتانیا، فرانسه و اسراییل نیز در حملات احتمالی آمریکا به سوریه در پاسخ به ادعای حمله شیمیایی حکومت سوریه به شهر دوما در غوطه شرقی دمشق، واشنگتن را همراهی خواهند کرد.

 به گزارش الوقت به نقل از پایگاه راشاتودی، این مقام‌ها درعین حال سرکوب گری نیروهای امنیتی اسرائیل علیه معترضان در غزه را "دفاع شخصی" خواندند که ارزش توجه ندارد!

 گلعاد اردان، وزیر امنیت داخلی و امور راهبردی اسرائیل در این اظهارات مداخله جویانه گفت، واشنگتن باید در پاسخ به حمله شیمیایی در شهر دومای سوریه که وی دولت سوریه را متهم به انجام آن کرد، اقدام به حمله علیه دمشق کند.

 اردان همچنین اظهار کرد که شخصا امیدوار است آمریکا اقدام نظامی علیه سوریه صورت دهد.

 وی همچنین افزود که اتفاق رخداده در دوما نشان دهنده لزوم افزایش سربازان آمریکایی در سوریه است.

 از سوی دیگر یوآو گالانت، وزیر مسکن اسرائیل و ژنرال سابق ارتش این رژیم در اظهارات مشابهی خواهان حملات نظامی مستقیم علیه شخص رئیس‌جمهور سوریه شد.

 او مدعی شد:« بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه "فرشته مرگ" است و جهان بدون او جای بهتری خواهد بود»!

 آیزاک هرتزوک، رهبر اپوزیسیون اسرائیل نیز از آمریکا خواست اقدام نظامی قاطعانه علیه سوریه انجام دهد و همزمان مقام‌های اسرائیلی در اظهارات دیگری نشان داده‌اند که از توجه جامعه بین‌المللی به تحولات نوار غزه خرسند نیستند.

 آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ اسرائیل نیز جامعه بین‌المللی را به خاطر آنچه که او "بی‌توجهی عمدی به تراژدی‌های انسانی در سوریه و کشورهای دیگر در عین انتقاد ناعادلانه از اقدامات اسرائیل" خواند، محکوم کرد.

 او گفت: جهان از بابت مرگ غیرنظامیان در سوریه "راضی" است در حالی که ارتش اسرائیل را متهم به کشتن فلسطینیان در جریان "اقدامات دفاع شخصی‌اش" می‌کند.

 در عین حال لیبرمن هرگونه مداخله اسرائیل در جنگ سوریه را منتفی ندانست.

 او در مصاحبه با رادیوی اسرائیلی KANN در جواب پرسشی درباره تحولات در سوریه گفت: من همواره براساس این فرضیه عمل می‌کنم که درنهایت اسرائیل مجبور خواهد شد به تنهایی هم با تهدید از سمت شمال و هم با تهدید از سمت جنوب برخورد کند.

 لیبرمن در عین حال از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا از بابت اظهارات اخیرش درمورد کاهش نظامیان آمریکایی در سوریه انتقاد کرده و گفت: ترامپ در این اظهارنظرش درباره این موضوع "نظر او را نپرسیده است

روسیه: هر تصمیم عجولانه برای حمله به سوریه خطرناک است

 جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا، دوشنبه (۹ آوریل / ۲۰ فروردین) پس از حمله شیمیایی احتمالی به شهر دوما در غوطه شرقی، حمله نظامی نیروهای آمریکایی علیه دولت بشار اسد را منتفی ندانست.

 او در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران که در باره حمله تلافی‌جویانه آمریکا به سوریه پرسیده بود گفت که در این زمان برداشتن گام‌های نظامی علیه رژیم سوریه را رد نمی‌کند.

 اما روسیه هر گونه نتیجه‌گیری شتابزده پیش از انجام تحقیقات کامل در باره کاربرد سلاح شیمیایی از سوی نیروهای اسد در سوریه را اشتباه و خطرناک دانسته است

مسکو در نظر دارد تا شمار نیروهای نظامی خود در سوریه را افزایش دهد.

به گزارش الوقت به نقل از اینوسمی، روسیه حدود ۶۰ هزار نظامی مسلمان سنی متشکل از شهروندان جمهوری‌های قفقاز شمالی را جهت اعزام به سوریه آماده کرده است.
گروه اول این نیروها اکنون در حلب به عنوان پلیس فعالیت می‌کنند.
همچنین در شرق دره رودخانه "بردی" نزدیک پالمیرا، گردان مسلمانی با نام "توران" تشکیل شده است.
از سوی دیگر، روسیه در نظر دارد تا تعداد نیروهای نظامی که با حمایت روسیه به میدان جنگ سوریه اعزام می‌شوند را افزایش  دهد.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اعزام گروهان‌های نظامی از مناطق مسلمان نشین چچن و اینگوش را افزایش داده تا مدیریت نبرد نظامی در سوریه را بر عهده گیرد و از شمار نیروهای نظامی ایرانی حاضر در این کشور بکاهد.
تا چندی پیش حضور نیروهای ارتش روسیه در سوریه بسیار محدود بودند اما اکنون با تغییر دکترین نظامی، اعزام گردان‌های  منتخب متشکل از مسلمانان سنی به سراسر سوریه، اقدامی راهبردی برای مسکو محسوب می‌شود

..

ما اصل ساده و واضحی داریم و همواره بر آن تأکید می‌کنیم و آن این است که هر کسی بخواهد به ما حمله کند ما از قبل به آن حمله می‌کنیم.

 

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تأکید کرد که این رژیم در انجام حمله نظامی علیه کسانی که امنیت این رژیم را تهدید کنند، تردید نمی‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مراسم امضای توافق‌نامه‌ای در زمینه توسعه شهر سدروت در نزدیکی مرز نوار غزه گفت: ما اصل ساده و واضحی داریم و همواره بر آن تأکید می‌کنیم و آن این است که هر کسی بخواهد به ما حمله کند ما از قبل به آن حمله می‌کنیم.

گزارش باشگاه خبرنگاران؛ جوان المصدر نیوز با انتشار گزارشی در پایگاه اینترنتی خود نوشت ارتش روسیه به طور ناگهانی نیروهای خود را به حال آماده‌باش کامل جنگی درآورده است. المصدر نیوز همچنین از تحرک خودروهای جنگی و سامانه های موشکی روسیه در سراسر این کشور خبر داد.

 در گزارش المصدر نیوز آمده است تحرک نیروهای روسیه بیش از همه در بخش غربی این کشور، نزدیک مرزهای اوکراین و بلاروس و همچنین منطقه «ترانس بایکال» و خاور دور دیده می شود. این گزارش می افزاید: روزهای هشتم و نهم آوریل سال جاری میلادی (امروز و روز گذشته) شاهد تحرکات خودروهای نظامی و نفربرهای زرهی بزرگ و همچنین سامانه های موشکی «اسکندر» با پشتیبانی دفاع هوایی بودیم.

 برخی از منابع نیز از استقرار سامانه های فرماندهی و کنترل در پایگاه های دریایی اصلی و فرودگاه های نظامی روسیه خبر می دهند. این در حالی است که مقامات دفاعی روسیه از اظهارنظر دراین باره خودداری کرده اند.

 برخی کارشناسان تحرکات اخیر نیروها و تجهیزات نظامی روسیه را به سبب بیم حمله احتمالی آمریکا و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به سوریه پس از ادعاهای اخیر درباره حمله شیمیایی به دوما می دانند.

از سوی دیگر، استفان پولتوراک، وزیر دفاع اوکراین، نیز مدعی شد روسیه 11 گردان متشکل از هفتاد و هفت هزار نیرو را در نزدیکی مرز اوکراین مستقر کرده است..

 عزت ابراهیم الدوری،‌ معاون سابق صدام حسین، پانزده سال پس از سقوط رژیم بعث در ویدئویی ظاهر شد. الدوری که اکنون ۷۵ سال دارد در هفتاد و یکمین سالگرد تأسیس رژیم بعث عراق، در ویدئویی که به شکل زنده از روی فیس‌بوک پخش می‌شد صحبت کرد.

وی گفت:‌ «صفوی‌های بد و سلفی‌های تندرو،‌ حیواناتی شده‌اند که به نام دین زندگی را ویران می‌کنند. اینها اهل دین نیستند. ما بعثی‌ها مانند پارسیان صفوی اهل معامله کردن با دین نیستم

او ایران را به دست‌اندازی در خاورمیانه محکوم کرد و گفت ایران مستقیما به کشورهای عراق،‌ سوریه و یمن حمله کرده و بنابراین نخستین هدف آنها (بازماندگان حزب بعث) مبارزه با ایران خواهد بود.

وی افزود: «ترامپ تا قیام قیامت هم به ایران حمله نخواهد کرد» و تهدید کرد اگر «عراقی‌ها آزاد نشوند و محدودیت پولهای مسدود شده عراق برداشته نشود» به دولت عراق اعلان جنگ خواهد داد و به منافع ایران و کشورهای غربی حامی دولت عراق حمله خواهد کرد.

ایران در مرکز گفتگوهای ولیعهد عربستان با مقامات فرانسه قرار دارد

منتشر شده در 09-04-2018 روزآمد شده در 09-04-2018 ساعت 15:44

 در آستانۀ آغاز دیدارهای رسمی ولیعهد عربستان در فرانسه، کاخ ریاست جمهوری فرانسه این سفر را پراهمیت توصیف کرده و با اشاره به مدت اقامت کوتاه محمد بن سلمان در این کشور، تأکید کرده است که «طبیعت مناسبات فرانسه و عربستان با دورۀ اقامت ولیعهد این کشور در خاک» فرانسه ارزیابی نمی‌شود. از نظر وزارت امور خارجۀ فرانسه نیز این روابط را نباید با شمار قراردادهای امضاءشده در مدت این سفر سنجید. ایران و یمن بدون تردید از مهمترین موضوعات مورد مذاکره در دیدارهای محمد بن سلمان با مقامات فرانسوی خواهد بود.

وزارت امور خارجۀ فرانسه نیز، با اشاره به وجود «دید مشترک» میان دو کشور، بر «همکاری تازۀ راهبردی» میان پاریس و ریاض تأکید کرد. یک منبع نزدیک به هیئت نمایندگی همراه محمد بن سلمان نیز در همین زمینه تائید کرد که سفر کنونی به پاریس یک «بازدید تشریفاتی و عادی» نیست. با این حال باید سفر ولیعهد عربستان به فرانسه را پس از دیدارهای او از انگلستان و آمریکا، در چهارچوب نزدیکی ریاض به غرب ارزیابی کرد.

.عربستان سعودی در تلاش تشکیل جبهۀ متحدی از کشورهای غربی و منطقۀ خاورمیانه در برابر ایران است. محمد بن سلمان به این منظور در ماه های اخیر به اسرائیل نیز نزدیک شده و در یکی از آخرین گفتگوهای خود، هفتۀ گذشته، اعلام داشت که اسرائیل و فلسطین هر یک «حق سرزمین و امنیت» دارد.


نتیجه تصویری برای عربستان و اسراییل

افشای دیدار بن سلمان با مقام امنیتی رژیم صهیونیستی

رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی، دیدار محمد بن سلمان ولیعهد عربستان با رئیس شورای امنیت ملی این رژیم را فاش کرده است.

«گادی آیزنکوت» در گفت وگو با روزنامه صهیونیستی "معاریو" گفته که ولیعهد عربستان با رئیس شورای امنیت ملی اسرائیل دیدار کرده است.
وی خاطرنشان کرده که تل آویو با عربستان در رویارویی با تهدید ایران دارای منافع مشترک است.
بنابر گزارش المیادین، این مقام صهیونیستی همچنین گفته که «در حال حاضر همکاری های اطلاعاتی و امنیتی بین اسرائیل و کشورهایی که با آنها موافقنامه صلح امضاء کرده ایم، وجود دارد».

روزنامه الشرق قطر با انتقاد از سیاست خارجی سه کشور عربستان، امارات و بحرین در قبال مسئله فلسطین نوشته است که به طور حتم، نام سال 2017 در تاریخ به عنوان سال عادی سازی علنی روابط بحرین و عربستان و امارات با رژیم اسرائیل نوشته خواهد شد.

برخی کشورهای عربی به ویژه عربستان در مسیر عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و همکاری با آن علیه ملت های مسلمان منطقه گام برداشته اند.

عربستان، کشوری که «خادم حرمین شریفین» است از زمان روی کار آمدن حاکمان جدید، به صورت آشکار و پنهان در حال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی است، رژیمی که فلسطینی‌ها و اعراب و حتی بخشی از جامعه جهانی آن را «اشغالگر اراضی فلسطنیان» و به‌ ویژه «اشغالگر قدس» قبله نخست مسلمانان می دانند.

آبان ماه سال گذشته (1396) روزنامه الاخبار سندی را فاش کرد که در آن عادل الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان سعودی، خطاب به ولیعهد این کشور خواستار آن شده بود تا با اقدام برای برقراری روابط میان عربستان و رژیم صهیونیستی زمینه را برای رویارویی با ایران فراهم کند

روزنامه الشروق مصر بررسی کرد:

بن سلمان در مورد ایران چه در سر دارد؟ / آیا بزودی شاهد دیدار ولیعهد سعودی با بشار اسد خواهیم بود؟

زمانی که ما(گروهی از روزنامه نگاران مصری) با ولی عهد سعودی در منزل سفیر سعودی در قاهره مصاحبه کردیم، یعنی در تاریخ 5 مارس گذشته، از مهمترین نکاتی که وی مطرح کرد، این بود که کشورش تلاش می کند بشار اسد را از ایران دور کند؛ این صحبت عملا به معنای آن است که عربستان دیگر برکناری اسد را شرط پایان یافتن بحران سوریه نمی داند.

آنچه بن سلمان در آن زمان گفت، در گفتگوی وی با مجله تایم در سفرش به ایالات متحده روشن تر شد:«اسد در سوریه باقی می ماند، اما به نفع او نیست که به ایرانی ها اجازه دهد هر کاری که می خواهند در سوریه انجام دهند، ایران در آینده راهی زمینی را در امتداد تهران، بیروت، دمشق و بغداد ایجاد می کند و این هلال شیعه به ایران زمینه افزایش نفوذ در منطقه ای متشنج را می دهد».

این صحبتها به چه معناست؟!

معنای واضح آن، عادی سازی روابط بین عربستان سعودی و سوریه است که در صورت موافقت سوریه با شرط جوهری و اصلی عربستان، یعنی دوری از ایران، می تواند به زودی محقق شود، به این ترتیب ریاض می تواند مانع تکمیل هلال شیعه شده و اوراق ایران را بر باد دهد...

مشخص است که محمد بن سلمان برای عملی کردن دستورات و سیاست هایش عجله می کند و دیگر اسلوب دیپلماسی قدیمی سعودی که سرشار از تردید، محافظه کاری و واگذار کردن حل مسائل دشوار به زمان، یا گفتگو در پشت درهای بسته بود، معنایی ندارد.

هیچ کس تصور نمی کرد که روزی یک مسئول سعودی از باقی ماندن اسد حرف بزند. این مطلب را از مسئولان اروپایی و حتی از ترامپ، شنیده بودیم، اما اینکه یک مسئول خارجی و و بویژه یک مسئول سعودی از آن صحبت کند، تا به حال اتفاق نیفتاده بود؛ از این جهت، با تحول بزرگی مواجه هستیم که می تواند تا حدودی برخی نشانه های مرحله آینده منطقه بخصوص در مورد سوریه را برایمان ترسیم کند. موضع جدید سعودی در حال نزدیک شدن به موضع ثابت مصر در مورد بحران سوریه است که از سال 2013 مطرح شد.

نزدیکی سعودی با عراق، کاملا واضح است؛ ریاض از مسئولان بلند پایه عراقی استقبال می کند، وزیر خارجه سعودی به بغداد می رود و سپس از اولین هواپیمای عراقی در فرودگاه ریاض، پس از 27 سال، استقبال می کند؛ تا خبرهایی در مورد احتمال سفر بن سلمان به بغداد مطرح شود؛ با اینکه ولی عهد سعودی این مساله را تکذیب می کند.

پاسخ دادن به این سوال دشوار است و وقایع تاریخی نزدیک، آن را سخت می کند. سوریه حافظ اسد بعثی به ایران در برابر هجوم 8 ساله عراق بعثی کمک کرد، آیا سوریه ای که این کار را در مورد کشور بعثی عراق، که در ایدئولوژی شبیه آن بود، انجام داد، در مورد عربستان که در بسیاری جهات ایدئولوژی با آن مخالفت دارد، چنین نمی کند؟! یا اینکه در پاسخ باید فرض کنیم سوریه تنها منافع عملی محض خود نظر دارد و فقط به آن اهمیت می دهد؟!

سوریه اکنون در موضع قدرت است، بویژه پس از پیروزیهای بزرگی که در ماههای اخیر علیه تروریستهایی به دست آورده است که توسط اغلب کشورهای عربی خلیج فارس حمایت مالی می شوند.

حالا آمریکا از خروج از سوریه صحبت می کند و ریاض تلاش می کند تا حد امکان این خروج را به تاخیر بیندازد.

قطعا صحنه عربی شاهد تغییرات دراماتیک زیادی در دوره بعدی خواهد بود؛ تا آنجا که برخی کارشناسان حتی دیدار بن سلمان با بشار اسد را بعید نمی دانند، اگر اسد با فروپاشی روابط با ایران موافقت کند...ما هم منتظر می مانیم!


نتیجه تصویری برای حمله ترکیه به سوریه

حمله ترکیه به عفرین"

عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه به قصد "عقب راندن تروریست‌ها" همچنان ادامه دارد. گفته می‌شود آ‌ن‌ها تازه‌ترین حملات شبه‌نظامیان طرفدار اسد را هم پس زده‌اند. آیا مسکو در این میان هدف خاصی را دنبال می‌کند؟

بیش از یک ماه از "عملیات شاخه زیتون" در شمال سوریه می‌گذرد؛ عملیاتی که ارتش ترکیه در شهر عفرین و اطراف آن علیه مواضع کردها آغاز کرد. تلویزیون ترکیه از "خنثی کردن هزار و ۷۸۰ تروریست" در این حملات خبر داده است. ترکیه همچنین می‌گوید شبه‌نظامیان هوادار رژیم سوریه که به کمک نیروهای عموما کردِ "یگان‌های مدافع خلق" آمده بودند را هم به عقب رانده است.

ابراهیم کالین، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری ترکیه، اعلام کرده که "عملیات شاخه زیتون تا خنثی شدن همه تروریست‌های داخل و اطراف عفرین با قاطعیت ادامه خواهد یافت".

از  سوی دیگر، یک دیپلمات سوری ترکیه را به اقدام متقابل تهدید کرده است. او البته به جزئیات بیشتر اشاره نکرده است.

به گزارش الوقت به نقل از پایگاه خبری فرات، منابع آگاه در استان اربیل در اقلیم کردستان عراق اعلام کردند که نیروهای ارتش ترکیه بار دیگر وارد خاک اقلیم کردستان شده اند.

بر اساس این خبر نظامیان ترکیه که به صورت غیرقانونی وارد خاک عراق شده اند، تا ۲۰ کیلومتری اقلیم کردستان نفوذ کرده و اقدام به ایجاد پایگاه های نظامی برای خود کرده اند

  default