إِلَهِي عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفَاءُ وَ انْكَشَفَ الْغِطَاءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجَاءُ وَ ضَاقَتِ الْأَرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمَاءُ وَ أَنْتَ الْمُسْتَعَانُ وَ إِلَيْكَ الْمُشْتَكَى وَ عَلَيْكَ الْمُعَوَّلُ فِي الشِّدَّةِ وَ الرَّخَاءِ اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ أُولِي الْأَمْرِ الَّذِينَ فَرَضْتَ عَلَيْنَا طَاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنَا بِذَلِكَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنَّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عَاجِلاً قَرِيباً كَلَمْحِ الْبَصَرِ أَوْ هُوَ أَقْرَبُ يَا مُحَمَّدُ يَا عَلِيُّ يَا عَلِيُّ يَا مُحَمَّدُ اكْفِيَانِي فَإِنَّكُمَا كَافِيَانِ وَ انْصُرَانِي فَإِنَّكُمَا نَاصِرَانِ يَا مَوْلانَا يَا صَاحِبَ الزَّمَانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ أَدْرِكْنِي أَدْرِكْنِي أَدْرِكْنِي السَّاعَةَ السَّاعَةَ السَّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّاهِرِينَ یان چاپ -->
بسللیم

وبلاگ معرفت الله

لطفا به سایت اصلی ما مراجعه فرمایید www.marefatallah.com

وبلاگ معرفت الله

مراجعه کنندگان محترم شما می توانید به سایت ما به آدرس www.marefatallah.com مراجعه فرمایید ضمنا انشاءالله تا یکماه اینده سایت فوق با 1300 موضوع تکمیل خواهد شد.
آنچه ما را به سر منزل منظور که همانا رسیدن به معرفت الله است می رساند
بی دلی در همه احوال خدا با او بود اونمی دید و زدور خدایا میکرد
گوهری که از کون و مکان بیرون بود طلب از گمشدگان لب دریا میکرد
آدرس ایمیل :alimohammadzadeh1344@yahoo.com
موضاعات این وبلاگ غبارتند از عرفان و اخلاق ، گناه و توبه ، خدا سنجیده ، شیطان و شیطان پرستی ، تشرفات به محضر امام الزمان عج ، آخرالزمان ، لقمه های حلال ،چشم برزخی ، طی الارض ، قبل از ظهور ،ظاهر ، دنیا بعد از ظهور ،صالحان ، ابدال ، اوتاد ، قطب ، مراقبه ،خودپرستی ، هوای نفس ،شهوت پرستی ،تزکیه نفس ، تقوا ،اولیای خدا ،اذکار اللهی ،انجلیستها، انجیل، تورات، زندگی پیامبران،مکاشفه........

Image result for ‫ایت الله سیستانی‬‎ Image result for ‫ایت الله بهجت‬‎ Image result for ‫علامه قاضی‬‎ Image result for ‫علامه قاضی‬‎ Image result for ‫مرحوم هاشم حداد‬‎ Image result for ‫مرحوم هاشم حداد‬‎
آخرین نظرات
  • ۲۷ آذر ۹۷، ۲۰:۱۸ - محمد محمودزاده
    جالب بود
  • ۵ آبان ۹۷، ۱۸:۳۶ - زینب
    عالی

آخرین حکومتهای قبل از ظهور

چهارشنبه, ۱۱ بهمن ۱۳۹۶، ۰۸:۰۲ ب.ظ

 

قبل از ظهور آخرین منجی بشریت قطعا تمام حکومتها با انواع سلایق و ادیان اعم از زمین و آسمانی (الهی)حکومت کرده و هر گروه یا صنف و طبقه ای با هر نوع گرایشی از سوسیالیسم تا کمونیسم از سرمایه داری تا فئودالی  از جکومت مسیحیان (قرن 3 تا 13 میلادی) (یا حکومت واتیکان )از اسلامی(کشورهای اسلامی جهان ) (سنی و شیعه )تا یهودیت (اسرائیل) از حکوکتهای لائیک تا جمهوری و دموکراتیک تا مذهبی مشرک بت پرست (هندوهاو...) و حکومتهای کارگری (چین و روسیه و...)و.........باقی نمی نماند مگر اینکه که حکومت را در دست داشته وجزء حکومت پیامبران ع  و معصومین س و اولیای الهی مابقی در رسالت خود برای اجرای عدالت و برابری و توزیع عادلانه ثروت و زودودن فقر با شکست مواجهه شده و در انتهای زمان وقتی که بندگان فهیم و متفکر و مومنین واقعی و مظلومین و مستضعفین  این را درک نمایند ،پس همگی یکصدا آرزوی ظهور منجی آخرالزمان را خواهند کرد انشاءالله .......

پیش از ظهور حضرت مهدی علیه السلام، حکومت ها در خدمت جباران و ستمگران و تأمین منافع آنان قرار می گیرد، و در راه تأمین امنیت مردم مظلوم و مستضعف هیچ گامی بر داشته نمی‌شود.
خداوند متعال در حدیث معراج فرمود:« ظهور مهدی در زمانی است که حاکمان و فرمانروایان کافر، دوستان شان فاجر، دستیاران شان ظالم و مشاوران شان فاسق می گردند.»

و پیشوایان معصوم حاکمان و حکومت های پیش از ظهور را این گونه توصیف کرده اند:
حضرت علی علیه السلام در احادیث متعددی فرمود:« سفیهان و سبک مغزان به اداره جوامع گماشته می شوند. فرمانروایان فاجر، وزیران ظالم و افراد امین خائن می گردند. رهبر مردم پست‌ترین‌ فرد است. کودکان به حکومت و امارت می‌رسند. در آن زمان، حکومت با مشورت کنیزان، فرمانروایی کودکان و تدبیر خواجگان خواهد بود.»

امام صادق علیه السلام فرمود:«حکومت شما در آن روز (زمان ظهور) در دست زنازادگان است.» و در روایتی فرمود:«زنان بر حکومت و فرمانروایی دست می یابند.»

پیامبر اکرم فرمود:« همواره روزگار آن چنان می گذرد که هر سال بدتر از سال گذشته و هر حاکم و امیری بدتر از حاکم و امیر پیشین است.»
امام صادق فرمود:« مردم به خاطر دنیا به دنبال ریاست می‌روند.»
امام صادق علیه السلام فرمود:« حاکمان و مسئولان امور به اهل کفر نزدیک و از اهل خیر فاصله می گیرند. مسئولیت های اجتماعی به مزایده گذاشته می شود.»

منابع:
بحارالانوار 52/257 حدیث 147بحارالانوار 52/257 حدیث 147بحارالانوار 51/68 حدیث 9بحارالانوار 52/215 حدیث 72بحارالانوار 52/259 حدیث 147بحارالانوار 52/278 حدیث 173بحارالانوار 52/265 حدیث 151بحارالانوار 52/275 حدیث 151بحارالانوار 52/192 حدیث 26بحارالانوار 52/277 حدیث 172، 51/70 حدیث 11

مراجعه شود به:
اعمال حاکمان پیش از ظهور امام زمان علیه السلام
حکومت همه گروه ها پیش از ظهور امام مهدی علیه السلام

آیه 5 سوره قصص که می فرماید:

«ما اراده داریم که بر مستضعفان منت بگذاریم و آنها را پیشوایان و وارثان حکومت روی زمین قرار دهیم.»

امام‌ جواد (ع‌) فرمودند: قائم‌ (ع‌) قیام‌ نخواهد کرد مگر به‌ دنبال‌ خوف‌ و هراس‌ جدّی‌، زلزله‌ها، فتنه‌ها، بلایا و طاعونی‌ که‌ (مردم‌) بدان‌ مبتلا شده‌ باشند و شمشیر بران‌ (جنگ‌ نمایان‌) میان‌ اعراب‌ و اختلاف‌ زیاد مردم‌ و تفرقه‌ مذهبی‌ آنها و تعدد ادیان‌ و مذاهب‌ و تغییر و تحوّل‌ آنها و…

امام باقر علیه السلام فرمود:

از امیرالمؤمنین علیه السلام معنای آیه شریفه «فاختلف الاحزاب من بینهم» پرسیده شد فرمود:

از سه چیز به انتظار فرج باشید، عرض شد: یا امیرالمؤمنین آن سه چیز کدامند؟ فرمود: اختلاف داخلی که میان شامیان افتد و پرچم های سیاه از خراسان و وحشتی در ماه رمضان. عرض شد وحشت ماه رمضان چیست؟ فرمود: مگر نشنیده اید فرمایش خدای تعالی را درقرآن آن همان نشانه ای است که دوشیزگان را از پس پرده هاشان بیرون می کشد و خفتگان را بیدار و به وحشت اندازد.

امام محمد باقر علیه السلام می فرمایند: «در کوفه، پرچمهای سیاهی که از خراسان بیرون آمده است، فرود می آید و وقتی مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف ظاهر شد برای بیعت گرفتن به سوی آن می فرستد.»

 در ضمن بررسی روایات مربوط به حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف آمده که امام صادق علیه السلام به مفضل فرمود: «هر بیعت قبل از ظهور مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف کفر، نفاق و تزویر است و لعنت بر بیعت کننده و بیعت شونده»

و امام حسین علیه السلام فرمودند:

«هر پرچم قبل از قیام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف طاغوت است.»

معنی مستضعف :

واژه «مستضعف» ازماده «ضعف» است، اما چون به باب استفعال برده شده به معنی کسی است که اورا به ضعف کشانده اند ودربند و زنجیرکرده اند. به تعبیر دیگر مستضعف کسی نیست که ضعیف و ناتوان و فاقد قدرت و نیرو باشد. مستضعف کسی است که نیروهای بالفعل و بالقوه دارد، اما از ناحیه ظالمان و جباران سخت در فشار قرار گرفته، (مانند سلمان ،مقداد،اباذرو....)ولی با این حال در برابر بند و زنجیر که به دست و پای او نهاده اند ساکت و تسلیم نیست و پیوسته تلاش می کند که زنجیرها را بشکند و آزاد شود، دست جباران و ستمگران را کوتاه سازد و آئین حق و عدالت را برپا کند.

 ولی وضعیت آخرین امام، تدبیر خداوند متعال غیبت و سپس ظهور است. در تفسیر المیزان ذیل آیه 5 سوره قصص که می فرماید:

«ما اراده داریم که بر مستضعفان منت بگذاریم و آنها را پیشوایان و وارثان حکومت روی زمین قرار دهیم.»

آمده است که: از امام صادق علیه السلام شنیدم می فرمود:

رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم علیه و آله و سلم نگاهی به علی و حسن و حسین علیهما السلام کرد و گریست و فرمود: شما بعد از من مستضعف خواهید شد. مفضل می گوید: عرضه داشتم معنای این کلام رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم چیست؟ فرمود:

معنایش این است که مقصود از آیه «و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض» ؛

شمائید و به حکم آیه شما پیشوایان این امتید بعد از من و این پیشوایی تا روز قیامت در ما جریان دارد.

در تفسیر نمونه ذیل همین آیه آمده است که مستضعف انواع و اقسامی دارد: مستضعف فکری، سیاسی، فرهنگی، اخلاقی، اقتصادی و آنچه بیشتر قرآن روی آن تکیه کرده است، مستضعفین سیاسی و اخلاقی است. و روش کار مستکبران و جباران برای تحکیم پایه های سیاست جابرانه خود قبل از هر چیز سعی می کنند قربانیان خود را به استضعاف فکری و فرهنگی بکشانند سپس به استضعاف اقتصادی، تا قدرت و توانی برای آنها باقی نماند، تا فکر قیام و گرفتن زمام حکومت را در دست و در مغز خود نپرورانند.

این نوع حاکمیت به دو مطلب مهم اشاره می کند: یکی این که خواست مردم را برخواست خداوند و حکم مردم را بر حکم خداوند مقدم می دارند و دیگری اینکه ماهیت این کار، مبنا قرار گرفتن، هوس به جای قرآن کریم است.

برای تکمیل شدن بحث به دوره کنونی: آنجا که نمی توانستند (در بعضی مکانها) مردان را بکشند، مردانگی را می کشتند و با پخش وسائل فساد، مواد مخدر، توسعه فحشاء و بی بند و باری جنسی، گستردگی شراب و قمار و انواع سرگرمیهای ناسالم، روح شهامت و سلحشوری و ایمان را در جامعه و بین مردمان خفه می کنند تا بتوانند با خیالی آسوده به حکومت خود کامه خویش ادامه دهند.

در حدیثی از امام زین العابدین علیه السلام می خوانیم که:

سوگند به کسی که محمد صلی الله علیه و آله وسلم به حق بشارت دهنده و بیم دهنده قرار داد که نیکان، از ما اهل بیت و پیروان آنها به منزله موسی و پیروان او هستند و دشمنان ما و پیروان آنها به منزله فرعون و پیروان او می باشند. سرانجام ما پیروز می شویم و آنها نابود می شوند و حکومت حق و عدالت از آن ما خواهد بود.1